SITS7371

Värsked näitusesoovitused

Siin on uued näitused, mida mida kindlasti vaadata soovitame. Kuna muuseumikaardiga pääseb tasuta rohkem kui 120 muuseumi, siis esmalt vaata ära need ning siis külasta ka kõiki järgmisi!

Uued näitused Tallinnas

Riimitud ruumid

Alates 4. aprillist avanevad EKKM-is järk-järgult seitsme kuraatori koosloomelise projekti „Riimitud ruumid“ näitused. Igal nädalal vahetub ühel muuseumimaja korrusel ühe kuraatori näitus.

Solaride ja päikeseenergia. Võimalus teha võimatut!

Näituse keskmes on rahvusvahelisel konkursil eriauhinna võitnud, Eesti noorte poolt ehitatud Baltikumi esimene Solaride päikeseauto.

Bernardo Strozzi. Meister Caravaggio varjus

Rahvusvaheline suurnäitus esitleb 40 itaalia varabaroki suurmeistri kunstiteost Euroopa muuseumidest ja erakogudest, sealhulgas teoseid, mida pole varem avalikult eksponeeritud.

Portugali keraamiliste plaatide näitus

Portugali keraamiliste plaatide ehk azulejo’de näitus tutvustab Eestis esmakordselt selle erakordse fenomeni ajalugu ja kunstilist mitmekesisust.

Flo Kasearu BANANA / “Ainult mitte minu tagahoovis”

Näitus uurib avaliku ja eraomandi vahelisi suhteid, keskendudes NIMBY mõtteviisile (not in my backyard – mitte minu tagahoovis). BANANA julgustab külastajaid süvenema küsimustesse, mis on seotud linnas ja maal toimuva arendustegevuse, üldsuse kaasamise, kohalike väärtuste ja omandiõigustega.

Õed Meid. Avangard ja argielu

Kumu kunstimuuseumis saab imetleda õdede Kristine, Lydia ja Natalie Mei kunsti. Näitus „Õed Meid. Avangard ja argielu“ toob kolme omanäolise naiskunstniku loomingulise pärandi publiku ette sedavõrd suures mahus esimest korda.

Lendav tramm

Näitus „Lendav tramm“ otsib vastuseid küsimustele: kas trammid oskavad lennata, mis kell ärkavad trammijuhid, mis on trammirenessanss ja mida ei tohtinud teha hobutrammis?

Nad hakkasid kõnelema

Rahvusvaheline grupinäitus, mis räägib keha ja maa ühendustunde taastamise võimalikkusest.

Kuulsad mereretked. Eurooplaste maailmapildi avardumine

Suurnäitus võtab fookusesse perioodi 18. sajandi keskpaigast 19. sajandi keskpaigani, kui viimased “valged laigud” maakeral olid veel avastamata.

Uued näitused Tartus

Näitus annab ulatusliku sissevaate Eesti 20. sajandi teise poole ühe olulisema maalikunstniku loomingusse. Kõiki perioode ning žanre hõlmaval näitusel on väljas üle 80 maali nii riiklikest kollektsioonidest kui erakogudest.

Talv, mida polnud

Visuaalselt köitev ning sügavamõtteline „Talv, mida polnud“ (2017) on Gruusia kunstniku Vajiko Chachkhiani (s 1985) teos, mis kutsub mõtlema üksikisiku eksistentsi ning mineviku varjatud kihtide üle.

Kohalik ilu. Tallinna Juveelitehas

Tallinna Juveelitehasel on Eesti disainiajaloos oluline roll. Nõukogude ajal määras selle rangust ja romantikat õhkav toodang – lauanõud, söögiriistad ja ehted – siinse argielu ilmet aastakümneid.

Karin Luts. Pildid reisidelt

Näitus mõtestab joonistuste, maalide ja päevikute kaudu reisimise olulisust Karin Lutsu elus ja kunstis.

Ussipulm

Tartu kunstimuuseum kutsub uudistama Eesti kaasaegse skulptuuri klassiku Terje Ojaveri isikunäitust „Ussipulm“.

Kõige suuremad sõbrad teleekraanilt

Tartu mänguasjamuuseumi Teatri Kodus on nüüd avatud legendaarsete Eesti Televisiooni telenukkude näitus „Kõige suuremad sõbrad teleekraanilt”. Nostalgilisel retkel lapsepõlve saab kohtuda Tipi ja Täpi, Äpu ja Postikana, Hunt Kriimsilma ning veel paljude teiste omaaegsete staaridega.

Jää, medalisära!

Näitusel saab näha Eestit esindanud sportlaste medaleid ja eduga seotud esemeid rahvusvahelistelt võistlustelt nii noorteklassides kui ka täiskasvanute arvestuses, keskendudes neljale taliolümpiamängude kavva kuuluvale jääspordialale: kiiruisutamine, iluuisutamine, jääkeegel ning jäähoki.

Spordimuuseumi elamuslik võitluskunstide näitus "Haarete saal"

Haarete saal

Võistluskunstide näitus „Haarete saal” toob välja võitluskunstide esindatust Eestis ja maailmas; kust on võitluskunstid üldse tulnud ja milline on nende kujunemislugu, väärtused ja eetika, popkultuuri ning palju muud. Loomulikult on spordimuuseumile omaselt näitusel ka mitmeid elamuslikke atraktsioone!

Nähtamatu Tartu. 800 aastat linna algusest

Näitus heidab valgust Tartu loomisloole ja aastasadade tagustele sündmustele.

Uued näitused mujal Eestis

Rääkimata lood

Pärnu uue kunsti muuseum kutsub kõiki Eesti maalikunstnike liidu aastanäitusele “Rääkimata lood”, kus on eksponeeritud ligi 80 maalikunstniku tööd.

Pildikesi endise Suur-Arrokülla ja Kaarepere valla ajaloost

Palamuse muuseum kutsub oma näitusesaali uudistama Nurga koduloomuuseumi väljapanekut “Pildikesi endise Suur-Arrokülla ja Kaarepere valla ajaloost”.

§uits. Salakaup: konfiskeerimine ja karistus

Näituse keskmes on salatubakas, mille smugeldajad, nagu ka salakauba avastajad, on igati leidlikud. Näituselt saab teada, mis on prügikastiuuring, kui ohtlik võib olla salasigaret ja kuidas on salakaubandusega seotud vineerist allveelaev ning droonid.

Tintinnabuli – maailm noodipaberil

Näitus kutsub külastajat pikale ja rahulikule retkele tutvuma Arvo Pärdi isikupärase loomestiili – tintinnabuli’ga. Interaktiivsetel raamatulehtedel elustub Arvo Pärdi muusikamaailm kirjeldustes, piltides, animatsioonides ja helimaastikes. Näitus valmis Arvo Pärdi juubeliaastal ja sellega tähistatakse Arvo Pärdi 90. sünnipäeva.

Mootor raudteed vallutamas. Esimeste Eesti mootorrongide lugu

Näitus on pühendatud moodsama ja kiirema raudtee tekkimisele Eestis. Ühtlasi tuletab näitus meelde, et 2025. aastal 200. aastapäeva tähistav kuurort ja 120-aastane Haapsalu raudteejaam ootavad tagasi nii rööpaid kui kiiret mootorrongide ühendust.

Saatuseaasta 1944 Läänemaal

Avatud suurt põgenemist meenutav näitus, kus oluline osa on põgenemise esemelisel pärandil.

Soovid olla pidevalt kursis uute näitustega?

Liitu muuseumikaardi uudiskirjaga ja saadame sulle näitusesoovitusi ja tutvustame külastuskohti, kuhu sa tõenäoliselt veel sattunud pole.

Muuseumikaardi uudiskiri

Palun oota…

Aitäh! Kuuled meist peagi!

Külasta muuseumikaardiga