Jaak Jänes

A. Le Coqi õllemuuseum

Avasta õlle lugu!

Õllemuuseum viib külastaja rännakule, mille käigus saab näha, kuulda, maitsta ja tunda maailma vanima joogi lugu.

Õlle lugu hargneb lahti ajatunnelis, mis kõrvutab mineviku pöördelisi sündmusi õlle ajalooga ning kus saab näha ja kogeda õlle muutumist ajas.

Lisaks saab põhjalikult vaadelda õlle igat koostisosa ning jälgida samm-sammult õlle valmistamise protsessi. Õllemuuseumis saab näha ka haruldasi tootmisseadmeid, mis on tehases olnud selle aegade algusest.

Muuseumi südameks on ajalooline Tartu linnasetorn. Tänapäevani säilinud hoone on unikaalne kogu Euroopas ning on ka ise põnev vaatamisväärsus. Kuna muuseum asub ajaloolises linnasetehases, siis saavad just linnased näitusel erilist tähelepanu.

Eraldi ala on muuseumis pühendatud Eesti vanima joogitootja, A. Le Coqi üle 200-aastasele kujunemisteele. Muuseumi tähteksponaat on maailma vanim säilinud õlu – enam kui 150 aastat tagasi toodetud, merehuku üle elanud ja praeguseni säilinud pudel A. Le Coq Imperial Extra Double Stouti.

Külastuse lõpus saab muuseumi baaris nautida õlut või limonaadi. Muuseumi juures tegutseb ka kingipood, kust leiab ligi 200 erinevat meenekingitust.