MM loss_2017 vahur
Auhinnatud

Maarjamäe loss

Vaba riigi lugu

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi püsinäitus „Minu vaba riik“ viib külastaja retkele läbi saja aasta, Eesti Vabariigi sünnist tänapäevani. Olulisemad sündmused avanevad nii mälestuskildude, esemete, filmikaadrite kui ka näituseruumidesse loodud meeleolude abil. Käed-külge tegevuste kaudu on külastajal võimalik igast ajaperioodist ka osa saada.

Lapsed saavad Maarjamäe lossis lustida mängulises Laste Vabariigis, kus fantaasiarikkad eksponaadid räägivad demokraatliku riigi korraldusest ja toimimisest.

Lossi suvesaalis saab näha maalikunstnik Evald Okase pannood „Rahvaste sõprus”. Näitusesaalides on võimalik tutvuda ka erinevatele teemadel pühendatud ajutiste näitustega.

Maarjamäe lossipargis asub nõukogudeaegsete monumentide välinäitus, lisaks veel Eesti-kujuline mänguväljak, kus lapsed saavad mängulisel moel avastada Eestimaa ajalugu. Samuti on lossipargis piknikuala.

Maarjamäe ajalookeskuses asub lisaks Maarjamäe lossile ka filmimuuseum. Ajalookeskus pälvis 2018. aastal parima püsinäituse tiitli ja 2021. aastal Euroopa parima muuseumi auhinna nominatsiooni.