Tartu mänguasjamuuseum

Aeg mängida, nii väikestel kui ka suurtel!

Tartu mänguasjamuuseum asub Tartu kesklinna südames, Tartu Ülikooli ja Toomemäe lähedal kenades vanades puumajades. Iga täiskasvanu leiab sealt üles oma lapsepõlve, iga laps saab kaasa tõelise elamuse. Mängulistes väljapanekutes saab näha nukke ja nukumaju, kaisuloomi ja mänguautosid, Eesti filminukke, suveniir- ja kunstnikunukke, töötavat mudelraudteed, üleskeeratavaid lelusid ja muid mänguasju.

Mõnusa õhkkonnaga mängutoas saab kogu perega meisterdada, katsetada, joonistada, unistada, voltida, värvida, kostüüme selga proovida ning loomulikult mängida.

Mänguasjamuuseum sobib külastamiseks kõigile – emadele-isadele, vanaemadele-vanaisadele, suurtele ja väikestele lastele. Need, kes tahavad muuseumis midagi uut õppida, saavad osaleda ekskursioonidel ja töötubades. Neile aga, kes soovivad lihtsalt koos sõprade või perega mõnusas keskkonnas aega veeta, leidub muuseumis hulgaliselt mängimisvõimalusi.

Tegutsemist jätkub nii peredele kui ka lasteaia- ja kooligruppidele ning muidugi on muuseumis eriliselt tore käia parimate sõpradega. Igaüks on olnud laps ja see tuleb mänguasjamuuseumis ringi käies kohe meelde!