Muuseumikaart – piiramatult muuseumielamusi!

Muuseumikaart on Eesti muuseumide digitaalne ühispilet, millega saad kogu aasta tasuta ja piiramatult külastada 100+ muuseumi, elamuskeskust ja galeriid üle Eesti.

Miks on muuseumikaart kasulik?

  • Liitunud on kõik külastajate lemmikud: Kumu kunstimuuseum, Lennusadam, Tallinna teletorn, Eesti Rahva Muuseum ja veel 100+ muuseumi üle Eesti.
  • Tasub end ära juba 3–5 korraga, sest kõige kallimad muuseumipiletid maksavad 20 eurot.
  • Muuseume saad aasta jooksul külastada piiramatult ega pea piletiostule rohkem mõtlema.
  • Muuseumikaart on keskkonnasäästlik, sest on vaid digitaalne.

Kasutamine

Muuseumikaart on digitaalne ja QR-koodiga. Muuseumikaart on seotud kaardiomaniku isikukoodiga, mistõttu keegi teine sinu kaarti kasutada ei saa. 

Muuseumi kassas võid näidata muuseumikaarti oma telefonist või väljaprindituna paberilt. Muuseumil on õigus kontrollida muuseumikaardi omaniku ja külastaja isikusamasust. Kui oled muuseumikaardi maha unustanud, siis näita oma isikut tõendavat dokumenti ja pääsed samuti muuseumi.

Muuseumide külastamine pole piiratud, nii et võid külastada mitut muuseumi samal päeval või oma lemmikmuuseumi kas või iga päev.

Muuseumikaardiga pääsed näitustele, kuid eriüritustel see ei kehti (kui reklaamis pole märgitud teisiti).

Muuseumikaardi kehtivus

Muuseumikaart kehtib ühe aasta. Arvestus läheb käima esimesest muuseumikülastusest, aga mitte hiljem kui pool aastat pärast kaardi isikustamist (kindla inimese ja tema isikukoodiga muuseumikaardi sidumist). Siis läheb aastane arvestus käima automaatselt.

Kingiks saadud muuseumikaarti saab enda nimele registreerida kuni kaardil märgitud kehtivusaja lõpuni. Siis kaotab kood kehtivuse.

Ostmine

Muuseumikaardi saad osta kõige lihtsamini veebist. Kui soovid osta muuseumikaardi muuseumist kohapealt, siis seda saab teha kolmes muuseumis: Lennusadamas (Tallinnas), Eesti Rahva Muuseumis (Tartus) või Pärnu uue kunsti muuseumis.

Muuseumikaardi pikendamine

Muuseumikaarti saab pikendada siin. Pikendades jätkub muuseumikaardi kehtivus 12 kuud kaardi aegumise päevast või kui see on möödunud, siis pikendamise hetkest.

Kinkimine

Muuseumikaardi saad kinkida nii digitaalselt kui füüsilise kinkekaardiga ning neid saad osta kodulehelt muuseumikaart.ee/osta. Kinkekaarte ostes ei pea sa teadma kingisaaja isikukoodi. Oma isikuandmed lisab kingisaaja ise, kui ta oma muuseumikaardi aktiveerib.

Kasu muuseumidele

Muuseumikaardi eesmärk on innustada inimesi rohkem muuseumides käima ning tänu sellele jõuab muuseumidesse senisest enam korduvkülastajaid. Rohkem külastajaid tähendab, et muuseumide panus ühiskonda on suurem ja tegevus veelgi tähendusrikkam. Muuseumikaart maksab muuseumidele iga muuseumikaardiga tehtud külastuse eest.

Korduma kippuvad küsimused

Mine lehele www.muuseumikaart.ee/start, lisa ostukorvi muuseumikaart, sisesta enda kontaktandmed, sooduskoodi lahtrisse oma kinkekood ning aktiveeri kaart. Pärast muuseumikaardi aktiveerimist hakkab selle aastane kehtivusaeg jooksma esimesest külastusest või kui ühtegi muuseumi pole külastatud, siis kuus kuud pärast aktiveerimist.

Palun vaata esmalt enda rämpsposti. Kui seal ei ole, palun saada ostu maksekorraldus aadressile info@muuseumikaart.ee ja saadame selle sulle uuesti. Kinkekaarti kasutades saada palun kinkekood.

Kui näitad muuseumi kassas isikukoodiga dokumenti, saad muuseumi külastada kasvõi kohe.

Muuseumikaart kehtib ühe aasta ning läheb käima esimesest muuseumikülastusest. Kaardi kehtivust saad kontrollida siit: muuseumikaart.ee/kehtivuse-kontroll

Praegu saab muuseumikaardi osta igale inimesele eraldi.

Muuseumikaart maksab kõigile sama hinna. Paljudesse muuseumidesse on alla 8-aastastele tasuta sissepääs.

Pikendades läheb muuseumikaardi aastane kehtivusaeg käima kaardi aegumise päevast või kui see on möödunud, siis pikendamise hetkest. Muuseumikaarti saab pikendada siin.

Grupitellimuse jaoks palun täida see siin lehel grupitellimuse vorm ning võtame sinuga peatselt ühendust.

Palun kirjuta meile info@muuseumikaart.ee. Lisa juurde muuseumikaardi saaja nimi, isikukood ja e-post ja kingitus.ee/emoti.ee kingituse kood.