Joosep Kään
Auhinnatud

Lennusadam – Eesti meremuuseum

Meretäis põnevust

Lennusadamas asub Põhja-Euroopa üks uhkemaid meremuuseume. Seal on ehtne allveelaev Lembit 1930. aastatest, paadid ja purjekad, sajandivanune aurik-jäämurdja Suur Tõll, vesilennuk Short 184 koopia, miinid, kahurid ning palju muid elusuuruses eksponaate. Ümbermaailmareis kollasel allveelaeval, mereväe riietes pildistamine, suur akvaarium, simulaatorid muudavad muuseumikülastuse meeldejäävaks elamuseks kogu perele.

lennusadam-meremuuseum
Lennusadam on muuseumikaardiga liitunud muuseumidest enimkülastatud.

Muuseumi püsinäitus on pälvinud Eesti muuseumide aastaauhinna ja Europa Nostra Grand Prix 2013 tunnustuse.

Meremuuseumis on ka päris sadam

Lennusadam rajati koos vesilennukite angaariga sada aastat tagasi osana Peeter Suure merekindlusest. Angaar on oma arhitektuurilt erakordne hoone: need olid esimesed nii suured, ainsagi sisemise tugipostita raudbetoonkuplid maailmas. Kuni Teise maailmasõjani seisid seal vesilennukid. Püsiekspositsiooni peaeksponaat on allveelaev Lembit – Eesti mereväe uhkus ja oma aja allveelaevanduse tippklass. Lembit on üks väheseid tervikuna säilinud allveelaevu maailmasõjaeelsest ajast.

Muuseumi kõrval on töötav sadam, laevad ja purjekad, tore mere- ja linnavaade ning laste mänguväljak. Peale selle on muuseumi välialal avatud külastajale mitmesugused laevad, kus peamiseks eksponaadiks on kunagi maailma võimsaimate jäämurdjate hulka kuulunud Suur Tõll.