Uued näitused Tartus

Mürast moodustuv nägu

Tartu kunstimuuseumi projektiruumis saab näha Viktoria Berezina isikunäitust „Mürast moodustuv nägu“, mis kuulub näitusesarja „Noor Tartu“ programmi.

Pärast pööripäeva

2025. aasta suvel saab 19. sajandi linnakodaniku muuseumis nautida Konrad Mägi ateljees õppinud ja õppivate kunstnike teoseid. Teine näitus, pealkirjaga “Pärast pööripäeva” tutvustab kunstnik Silja Härmi (sünd. 1969) õlipastelle.

Sõda ja värvipliiats – Agu Peerna joonistused Tartu hävingust 1940ndail

Saksa okupatsiooni algperioodil, 1941/42. aasta talvel, käis mööda Tartut ringi kunstnik Agu Peerna (1904–1950), kes värvipliiatseid kasutades dokumenteeris sõjahaavu: purustatud hooneid, mida tänapäeva linnapildis enam pole, aga ka linna igapäevaelu.

Krakov mängib

Krakovi piirkonna elanikke ja linde-loomi kujutavad sajandivanused mängufiguurid on kui väikesed meistriteosed, mille värvikirevad mustrid on maiuspalaks igale pärimust hindavale ilunautlejale.

Poola paberlõike võlukunst. Marianna Oklejaki illustratsioonid

Näitusel on väljas Poola ühe tänase päeva hinnatuima illustraatori Marianna Oklejaki raamatuillustratsioonid. Nende loomisel on kunstnik saanud inspiratsiooni rohkem kui 150 aasta tagustest Poola talutarede kaunistamiseks kasutatud paberkujukestest, mida osavad talunaised vaid lambakääre kasutades välja lõikasid.

Kuhu lähed, laulupidu?

Sel suvel toimuva laulu- ja tantsupeo „Iseoma“ eel avatud näitus heidab põgusa pilgu peotraditsiooni mõjutanud hetkedele ajaloos ning kutsub arutlema laulupidude tuleviku üle.

Rannarootslased. Estlandssvenskar. Estonia-Swedes

Näitus tutvustab rannarootslaste traditsioonilist materiaalset ja vaimset kultuuri ning eestirootsi kultuuri käekäiku 20. sajandil kuni tänapäevani.

Nägelik

Näitusel on Pallase meediadisaini osakonna II kursuse tudengid on andnud Eesti autorite raamatutele ja muinasjuttudele uued visuaalsed kehad – uued värvid, uued kujundid, uue liikumise.

Käega katsutav kliima. Mis meist saab?

Tartu Ülikooli loodusmuuseum avas kliimanäituse “Käega katsutav kliima. Mis meist saab?”, kus räägitakse inimeste igapäevaelu mõjutavatest kliimamuutustest ning nende ulatuslikest tagajärgedest meie keskkonnas ja ühiskonnas.

Olev Subbi. Täiuse poole püüeldes

Näitus annab ulatusliku sissevaate Eesti 20. sajandi teise poole ühe olulisema maalikunstniku loomingusse. Kõiki perioode ning žanre hõlmaval näitusel on väljas üle 80 maali nii riiklikest kollektsioonidest kui erakogudest.

Kohalik ilu. Tallinna Juveelitehas

Tallinna Juveelitehasel on Eesti disainiajaloos oluline roll. Nõukogude ajal määras selle rangust ja romantikat õhkav toodang – lauanõud, söögiriistad ja ehted – siinse argielu ilmet aastakümneid.

Karin Luts. Pildid reisidelt

Näitus mõtestab joonistuste, maalide ja päevikute kaudu reisimise olulisust Karin Lutsu elus ja kunstis.

Ussipulm

Tartu kunstimuuseum kutsub uudistama Eesti kaasaegse skulptuuri klassiku Terje Ojaveri isikunäitust „Ussipulm“.

Kõige suuremad sõbrad teleekraanilt

Tartu mänguasjamuuseumi Teatri Kodus on nüüd avatud legendaarsete Eesti Televisiooni telenukkude näitus „Kõige suuremad sõbrad teleekraanilt”. Nostalgilisel retkel lapsepõlve saab kohtuda Tipi ja Täpi, Äpu ja Postikana, Hunt Kriimsilma ning veel paljude teiste omaaegsete staaridega.

Spordimuuseumi elamuslik võitluskunstide näitus "Haarete saal"

Haarete saal

Võistluskunstide näitus „Haarete saal” toob välja võitluskunstide esindatust Eestis ja maailmas; kust on võitluskunstid üldse tulnud ja milline on nende kujunemislugu, väärtused ja eetika, popkultuuri ning palju muud. Loomulikult on spordimuuseumile omaselt näitusel ka mitmeid elamuslikke atraktsioone!

Nähtamatu Tartu. 800 aastat linna algusest

Näitus heidab valgust Tartu loomisloole ja aastasadade tagustele sündmustele.

Meie Tartu

Meie Tartu

Kogukonnanäitus, mis kulgeb läbi kahe korruse ja muuseumihoovi. Väljapanek tutvustab Tartu linnaosasid sealsete elanike ja kogukondade kaudu.