Auhinnatud

Eesti spordi- ja olümpiamuuseum

Tartus asuva Eesti spordi- ja olümpiamuuseumi näol on tegemist Põhjamaade suurima spordielamuskeskusega, mis pakub rohkelt teadmisi ja tegevusi igas vanuses spordisõbrale.

Eesti spordi- ja olümpiamuuseumi püsinäitus „Eesti Spordi Lugu“ avab ausalt Eesti spordiloo eredamaid hetki suurtest võitudest valusate kaotusteni, kangelastegudest dopingudraamadeni.

Lisaks huvitavatele tekstidele ja unikaalsele fotomaterjalile ootab külastajaid ka suur hulk käed-külge atraktsioone nagu virtuaalreaalsus legendaarsete spordiareenide ja -staaridega, interaktiivne korvpallinurk, superrealistlik rallisimulaator, 80ndate spordifänni tuba ning ajalooline võimla. Suurejooneline kuulsuste hall tutvustab aga spordisangarite ja Eesti riigi sporti tugevalt mõjutanud sporditegelaste saavutusi.

Ekstreemspordinäitusel „X-FAKTOR” saab ülevaate inimvõimete piire kompavatest ekstreemspordialadest, Eesti ekstreemspordi ajaloost ning loomulikult ka iseennast ekstreemsustel proovile panna, alustades virtuaalreaalsuse vahendusel kajakisõidust kärestikulisel jõel ning lõpetades elusuuruses ronimisseina ja tasakaaluliiniga.

Eesti spordi- ja olümpiamuuseum on nomineeritud 2024. aasta Euroopa parima muuseumi konkursil.