SITS7371

Värsked näitusesoovitused

Siin on uued näitused, mida mida kindlasti vaadata soovitame. Kuna muuseumikaardiga pääseb tasuta rohkem kui 120 muuseumi, siis esmalt vaata ära need ning siis külasta ka kõiki järgmisi!

Uued näitused Tallinnas

Langebraun-Veenre. Draakonid ja merihobukesed

Näitusel kohtuvad Nikolai Langebrauni portselanitööstuses draakoni dekooriga kaunistatud esemed ning kunstnik Tanel Veenre loodud merihobudest inspireeritud portselan ja ehted.

Kaja Kärner. Sõprus ja aeg

Näitus jätkab Adamson-Ericu muuseumi pikaajalist näituste sarja „Naiskunstnik ja tema aeg“, esitledes Tallinnas legendaarse Tartu sõpruskonna, 1960. aasta kunstirühmituse ühe silmapaistvama „tüdruku“ Kaja Kärneri loomingut.

Kuulsad mereretked. Eurooplaste maailmapildi avardumine

Suurnäitus võtab fookusesse perioodi 18. sajandi keskpaigast 19. sajandi keskpaigani, kui viimased “valged laigud” maakeral olid veel avastamata.

Ülo Soosteri 100. sünniaastapäevale pühendatud näitus

Näitus toob vaatajani mängulise looja ja Eesti sõjajärgse modernismi ühe olulisema uuendaja Ülo Soosteri teosed erakogudest.

Ene-Liis Semperi isikunäitus

See on massiivne ruumiinstallatsioon, kus lavastatud ruumides saavad teosed tervikuks, mis liiguvad kriitilise teadvuse ja kujundirohke alateadvuse vahealal.

Konstruktiivsuse õrnad jooned

See on Tallinna 9. rakenduskunsti triennaali peanäitus „Konstruktiivsuse õrnad jooned“, mis keskendub Põhja- ja Baltimaade kunstnikele ning toob publikuni 27 soolokunstniku ja ühe kunstnike koosluse eriilmelise loomingu.

Härra N-i elu ja surm. Urmas Lüüsi kodanlikud ruumid

Näitus juhatab väljamõeldud karakteri härra N-i majamuuseumi ja jutustab Lüüsi uute objektide ning muuseumide varaaitadest ammutatud tööde abiga kodanluse sünnist Eestis.

Sogases vees II

Kunstnikerühmituse –>Noolegrupp (Triinu Jürves ja Villem Jahu) installatsiooninäitus, millega muuseum tähistab ühtlasi oma kolmandat sünnipäeva.

Bruno Tomberg. Disaini leiutamine

Retrospektiivnäitus “Bruno Tomberg. Disaini leiutamine” annab ülevaate Tombergi ligi kuue aastakümne pikkusest tegevusest.

Uued näitused Tartus

Viltuse maja saladused

Tunnustatud kunstnike ja laste koostöös loodud interaktiivsed teosed võimaldavad kohapeal ise kunsti luua, uusi reegleid leiutada ja läbi seinte rännata.

Ryoji Ikeda isikunäitus

Jaapani kunstnik ja helilooja Ryoji Ikeda on loonud Eesti bioandmete põhjal kaks uut teost. Tulemuseks on sügavalt kaasahaarav kogemus, mis ühendab andmed, heli ja visuaalse kunsti. Foto: Maanus Kullamaa (Tartu 2024)

Nähtamatu Tartu. 800 aastat linna algusest

Näitus heidab valgust Tartu loomisloole ja aastasadade tagustele sündmustele.

Meie Tartu

Meie Tartu

Kogukonnanäitus, mis kulgeb läbi kahe korruse ja muuseumihoovi. Väljapanek tutvustab Tartu linnaosasid sealsete elanike ja kogukondade kaudu.

Kellele kuulub öö?

Suurnäitus juhatab läbi hämarate keskaegsete tänavate nullindate peomaailma.

Euroopa mängib

Käed-külge näitus „Euroopa mängib“ on kinnitus sellele, et vanas ja väärikas Euroopas on alati leidunud ning võib jätkuvalt leida lapselikku mängurõõmu.

Vaikelud rahvuslikel motiividel

Jaanus Samma näitus „Vaikelud rahvuslikel motiividel“ vaatleb rahvuslike mustrite ja kujundite kasutamist Eesti tarbekunstis ja -graafikas 1930.–1950. aastatel.

Peedist pesumasin

Näitus räägib leiutamisest ja leidlikkusest nõukogude perioodi kitsastes oludes.

Ring ümber Eesti

Tartus on avatud näitus mis räägib baltisaksa laua- ja kaardimängudest 20. sajandi esimesel poolel. Eelkõige näeb väljapanekul mänge, mida baltisakslased mängisid Eesti Vabariigis ning pärast teise maailmasõja puhkemist siit lahkudes ka uues koduriigis.

Uued näitused mujal Eestis

Kunstnik kolme kodurannaga

Avatud pagulaskunstnik Mart Oru kunstinäitus „Kunstnik kolme kodurannaga“ ja tema ema Leida Oru tekstiilpildid näitusel „Võõrsil tärganud armastus“.

Näitus Tartu tuntud loomeinimestest

Avatud Tartu kooliõpilaste poolt taaskasutatud materjalidest loodud tööde näitus Tartu tuntud loomeinimestest.

Jää mind vaatama

Avatud kliimamuutustele ja polaarjää sulamisele keskenduv jätkunäitus, mille eesmärk on tõsta teadlikkust jää sulamise mõjust Eestis ja ülemaailmselt.

Saatuseaasta 1944 Läänemaal

Avatud suurt põgenemist meenutav näitus, kus oluline osa on põgenemise esemelisel pärandil.

Laua ümber koos

Mõtestab ellujäämise kunstina toiduga seotud pärandkultuuri ning ühendab erinevate põlvkondade toiduvalmistamise lood.

Tervitusi kreisilinnast! Linlane fotosilmas

Heidab pilgu tavalistele Rakvere linlastele, kes elasid siin 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi esimesel poolel.

Toomiku, Ole ja Mäetamme ellujäämise kunstid

Keskendub tänapäevaste kunstnike värske loomingu tutuvstamisele. Näitusel on esindatud Jaan Toomiku, Kaido Ole ja Marko Mäetamme tööd.

Soovid olla pidevalt kursis uute näitustega?

Liitu muuseumikaardi uudiskirjaga ja saadame sulle näitusesoovitusi ja tutvustame külastuskohti, kuhu sa tõenäoliselt veel sattunud pole.

Muuseumikaardi uudiskiri

Palun oota…

Aitäh! Kuuled meist peagi!

Külasta muuseumikaardiga