Värsked näitusesoovitused

Siin on uued näitused, mida mida kindlasti vaadata soovitame. Kuna muuseumikaardiga pääseb tasuta rohkem kui sajasse muuseumi, siis esmalt vaata ära need ning siis külasta ka kõiki järgmisi!

Uued näitused pealinnas

Adamson-Ericu muuseumis on avatud näitus “Kaja Kärner. Sõprus ja aeg”, mis jätkab Adamson-Ericu muuseumi pikaajalist näituste sarja „Naiskunstnik ja tema aeg“, esitledes Tallinnas legendaarse Tartu sõpruskonna, 1960. aasta kunstirühmituse ühe silmapaistvama „tüdruku“ Kaja Kärneri loomingut.
Avatud kuni 16.03.2025
Uuri lisa
Lennusadam avas suurnäituse “Kuulsad mereretked. Eurooplaste maailmapildi avardumine”, mis võtab fookusesse perioodi 18. sajandi keskpaigast 19. sajandi keskpaigani, kui viimased “valged laigud” maakeral olid veel avastamata.
Avatud kuni 11.01.2026
Uuri lisa
Mikkeli muuseumi Ülo Soosteri 100. sünniaastapäevale pühendatud näitus toob vaatajani mängulise looja ja Eesti sõjajärgse modernismi ühe olulisema uuendaja Ülo Soosteri teosed erakogudest.
Avatud kuni 4.05.2025
Uuri lisa
Eesti kaasaegse kunsti muuseumi on hõivanud Ene-Liis Semperi isikunäitus. See on massiivne ruumiinstallatsioon, kus lavastatud ruumides saavad teosed tervikuks, mis liiguvad kriitilise teadvuse ja kujundirohke alateadvuse vahealal.
Avatud kuni 15.12.2024
Uuri lisa
Kai kunstikeskuses on avatud 9. Tallinna rakenduskunsti triennaali peanäitus „Konstruktiivsuse õrnad jooned“, mis keskendub Põhja- ja Baltimaade kunstnikele ning toob publikuni 27 soolokunstniku ja ühe kunstnike koosluse eriilmelise loomingu.
Avatud kuni 16.02.2025
Uuri lisa
Kumu kunstimuuseumis on avatud näitus „Härra N-i elu ja surm. Urmas Lüüsi kodanlikud ruumid“, mis juhatab sind väljamõeldud karakteri härra N-i majamuuseumi ja jutustab sulle Lüüsi uute objektide ning muuseumide varaaitadest ammutatud tööde abiga kodanluse sünnist Eestis.
Avatud kuni 16.02.2025
Uuri lisa
Kalamaja muuseumi galeriis on avatud kunstnikerühmituse –>Noolegrupp (Triinu Jürves ja Villem Jahu) installatsiooninäitus „Sogases vees II“, millega muuseum tähistab ühtlasi oma kolmandat sünnipäeva.
Avatud kuni 1.09.2025
Loe edasi
Eesti tervisemuuseumi näitus “Uneversum” piilub magamistuppa ning vaatab, kuidas inimesed magavad ja mis toimub une ajal meie kehas. Jagatakse häid soovitusi ja praktilisi näpunäiteid parimaks öiseks puhkuseks kõigile, kes soovivad oma unetervise eest hoolitseda.
Avatud kuni 17.11.2024
Loe edasi
Fotomuuseum avas keha teema-aasta esimese näituse, mis keskendub inimkeha kujutamisele Eesti fotoajaloos. Näitus “Sugu ja lugu” pakub teoseid alates fotoportreedest kuni aktifotodeni, ajatelg ulatub fotograafia algusest Eestis kuni digiajastu tulekuni.
Avatud kuni 31.03.2025
Loe edasi
Kadrioru kunstimuuseumis on avatud näitus „Käpikust Kölerini. Muuseumikogu sünnilugu“, mis tutvustab Eesti kunstimuuseumi kollektsiooni kujunemislugu alates muuseumi asutamisest 1919. aastal kuni Teise maailmasõjani.
Avatud kuni 02.03.2025
Loe edasi
Lennusadamas on avatud mälestusnäitus „Estonia – ühe laeva lugu“, mis räägib Estonia loo algusest lõpuni väärikalt ja lugupidavalt kõigi suhtes, keda selle laeva lugu on puudutanud.
Avatud kuni 30.03.2025
Uuri lisa
Pärast pea aastast remonti ja ümberehitust on taas avatud Tallinna üks tuntuim maamärk ja linna kõrgeim kaitsetorn – Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi suurtükitorn, kus uus püsinäitus läbi kuue korruse tutvustab Tallinna kaitsmise ajalugu.
Loe edasi
Kumu kunstimuuseumis on nüüd avatud Jevgeni Zolotko suur isikunäitus „Aadama saladus“, mis on ühtaegu nii erinevatest teostest koosnev näitus kui ka Zolotko seni mastaapseim teos, mis sünteesib tema loomingut läbivaid teemasid ja kujundeid.
Avatud kuni 05.01.2025
Loe edasi
Vabamus saab näha näitust “Vabaduse kaitsel: Eesti kodanikuühiskond Vene-Ukraina sõjas”, mis pakub külastajatele ainulaadset võimalust näha, kuidas on Eesti kodanikuühiskond ja riik panustanud Ukraina toetamisse ja vabaduse kaitsesse.
Avatud kuni 30.04.2025
Uuri lisa
Tallinna linnaelumuuseumi näitus „Palume lauda!“ toob vaataja ette läbilõike saja aasta lauakatmiskultuurist ning uurib, kuidas on muutunud tallinlaste lauakatmise kombed.
Avatud kuni 29.12.2024
Loe edasi
Juhan Kuusi dokfoto keskuse näitus “Fotokontakt” on rahvusvaheliselt tuntuima Eesti-Kanada päritolu filmioperaatori Alar Kivilo ja tema tütre, Põhja-Ameerikas töötava noore fotograafi Saskia Kivilo ühisnäitus, mis esitleb esmakordselt kahe looja mitmekihilisi fotodialooge.
Avatud kuni 24.11.2024
Uuri lisa

Kumu kunstimuuseumis on nüüd avatud rahvusvaheline näitus “Ajalugu ja müstika. Ladina-Ameerika kunst ja Euroopa”. Tegemist on seni suurima Ladina-Ameerika kunsti väljapanekuga Eestis. Näitusele on valitud teosed kahest eri ajastust: 17.–19. sajandi maalid Hispaania koloniaalvõimu aegadest ning 20. sajandi Argentina, Colombia, Kuuba, Mehhiko, Tšiili, Uruguay ja Venezuela modernistlike kunstnike tööd.
Avatud kuni 3.11.2024
Uuri lisa
Tallinna rahvaste muuseumis on avatud Tallinna garaažide ajalugu ja salaelu avav näitus “Garaaž. Гараж. Garage”, kus uuritakse garaažide ajalugu ja mütoloogiat mitmesuguste garaažilugude kaudu nii arhiivist kui ka tänapäevast.
Avatud kuni 2026
Uuri lisa

Uued näitused Tartus

Tartu kunstimuuseumis on avatud rahvusvaheline kunstinäitus „Viltuse maja saladused“. Tunnustatud kunstnike ja laste koostöös loodud interaktiivsed teosed võimaldavad kohapeal ise kunsti luua, uusi reegleid leiutada ja läbi seinte rännata.
Avatud kuni 2.02.2025
Loe edasi
Eesti spordi- ja olümpiamuuseum avas uue eriväljapaneku “Olümpia visioon. Olümpiaplakateid läbi aegade”, mis viib külastajad visuaalsele teekonnale läbi olümpiamängude ajaloo.
Avatud kuni 1.01.2025
Uuri lisa
Tartu Ülikooli muuseumi pööningusaalis on avatud ehtekunstnike rühmituse õhuLoss näitus „õhuLoss. Jää jumalaga, gravitatsioon“, kus näeb Kadri Mälgu, Tanel Veenre, Piret Hirve, Eve Marguse, Kristiina Lauritsa ja Villu Plinki loomingut.
Avatud kuni 27.10.2024
Uuri lisa
Tartu linnamuuseumis on nüüd avatud kogukonnanäitus “Meie Tartu”, mis kulgeb läbi kahe korruse ja muuseumihoovi. Väljapanek tutvustab Tartu linnaosasid sealsete elanike ja kogukondade kaudu.
Avatud kuni 2025 a.
Loe edasi
Eesti Rahva Muuseumi suurnäitus „Kellele kuulub öö?” juhatab läbi hämarate keskaegsete tänavate nullindate peomaailma. 
Avatud kuni 24.02.2025
Loe edasi
Tartu mänguasjamuuseumi käed-külge näitus „Euroopa mängib“ on kinnitus sellele, et vanas ja väärikas Euroopas on alati leidunud ning võib jätkuvalt leida lapselikku mängurõõmu.
Avatud kuni 31.12.2024
Loe edasi
Eesti spordi- ja olümpiamuuseumis on avatud eriväljapanek “Olümpia visioon. Olümpiaplakateid läbi aegade”, mis viib külastajad visuaalsele teekonnale läbi olümpiamängude ajaloo. Näitus, mis hõlmab kõiki senitoimunud suveolümpiamänge, toob esile olümpiaplakatite rolli nii mängude reklaamimisel kui ka nende visuaalse identiteedi loomisel.
Uuri lisa
Tartu linnamuuseumis on avatud näitus “Peedist pesumasin”, mis räägib leiutamisest ja leidlikkusest nõukogude perioodi kitsastes oludes.
Avatud kuni 29.12.2024
Loe edasi
19. sajandi linnakodaniku muuseumis Tartus on avatud näitus “Ring ümber Eesti”, mis räägib baltisaksa laua- ja kaardimängudest 20. sajandi esimesel poolel. Eelkõige näeb väljapanekul mänge, mida baltisakslased mängisid Eesti Vabariigis ning pärast teise maailmasõja puhkemist siit lahkudes ka uues koduriigis. 
Avatud kuni 2.02.2025
Uuri lisa
Eesti Rahva Muuseumi püsinäituse „Kohtumised“ filmisaalis on endale koha leidnud Jaanus Samma näitus „Vaikelud rahvuslikel motiividel“, mis vaatleb rahvuslike mustrite ja kujundite kasutamist Eesti tarbekunstis ja -graafikas 1930.–1950. aastatel.
Avatud kuni 9.03.2025
Uuri lisa

Uued näitused mujal Eestis

Pärnu muuseumis on avatud pagulaskunstnik Mart Oru kunstinäitus „Kunstnik kolme kodurannaga“ ja tema ema Leida Oru tekstiilpildid näitusel „Võõrsil tärganud armastus“.
Avatud kuni 5.01.2025
Loe edasi
Pärnu uue kunsti muuseumis on avatud näitus „Hõbevalge – kolme värvi vahel”, kus on eksponeeritud Christi Küti viimaste aastate vaibalooming, milles ta otsib sümboolseid ja tähendusega mustrikirju, seletamaks eestluse tähendust nüüd ja praegu.
Avatud kuni 1.12.2024
Loe edasi
Jääaja keskuses on avatud Tartu kooliõpilaste poolt taaskasutatud materjalidest loodud tööde näitus Tartu tuntud loomeinimestest.
Avatud kuni 31.12.2024
Loe edasi
Jääaja Keskuses on avatud kliimamuutustele ja polaarjää sulamisele keskenduv jätkunäitus “Jää mind vaatama”, mille eesmärk on tõsta teadlikkust jää sulamise mõjust Eestis ja ülemaailmselt.
Avatud kuni 31.12.2024
Uuri lisa
Juhan Liivi muuseumis avati uus välinäitus “Juhan Liivi meelemaastikud”, mis annab tööd viiele meelele. Näitusel saab tutvuda Poola kuninga lossiga, lugeda pesakaste, kuulata tuulekellasid ja viia end kooskõlla loodusega.
Uuri lisa
Haapsalu raekojas on avatud suurt põgenemist meenutav näitus „Saatuseaasta 1944 Läänemaal“, kus oluline osa on põgenemise esemelisel pärandil. 
Avatud kuni 1.09.2025
Uuri lisa
Viljandi muuseumis on avatud näitus „Laua ümber koos“, mis mõtestab ellujäämise kunstina toiduga seotud pärandkultuuri ning ühendab erinevate põlvkondade toiduvalmistamise lood.
Avatud kuni 31.01.2025
Uuri lisa
Heimtali muuseumis saab imetleda nii naiste kui meeste rahvarõivasärkide ilu. Lisaks Eesti erinevatest piirkondadest pärit särkidele on muuseumi kogudes ka üks Ukrainast pärit särk, mis on kogutud Eesti Kunstiakadeemia ekspeditsiooni käigus hutsuuli küladesse ning üks Rumeeniast pärit särk, mis on leitud sealt ühe talu lakast.
Avatud kuni 30.11.2024
Uuri lisa
Kondase keskuse näitus “Toomiku, Ole ja Mäetamme ellujäämise kunstid” keskendub tänapäevaste kunstnike värske loomingu tutuvstamisele. Näitusel on esindatud Jaan Toomiku, Kaido Ole ja Marko Mäetamme tööd.
Avatud kuni 18.01.2025
Uuri lisa
Rakvere linnakodaniku majamuuseumi näitus “Tervitusi kreisilinnast! Linlane fotosilmas” heidab pilgu tavalistele Rakvere linlastele, kes elasid siin 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi esimesel poolel.
Avatud kuni 23.02.2025
Uuri lisa

Soovid olla pidevalt kursis uute näitustega?

Liitu muuseumikaardi uudiskirjaga ja saadame sulle näitusesoovitusi ja tutvustame külastuskohti, kuhu sa tõenäoliselt veel sattunud pole.

Muuseumikaardi uudiskiri

Palun oota…

Aitäh! Kuuled meist peagi!

Külasta muuseumikaardiga