Laulu- ja tantsupidu sigaretikarbist kilekotini
Loe lähemalt
Värsked näitusesoovitused
Siin on uued näitused, mida mida kindlasti vaadata soovitame. Kuna muuseumikaardiga pääseb tasuta rohkem kui 120 muuseumi, siis esmalt vaata ära need ning siis külasta ka kõiki järgmisi!
Uued näitused Tallinnas
Tallinna XIX graafikatriennaal
- Tallinna kunstihoone Lasnamäe paviljon
- Avatud kuni: 31.08.2025
Tallinna kunstihoone Lasnamäe paviljonis eksponeeritud neljateistkümne kunstniku teosed kutsuvad teekonnale, pakkudes mitmeid lähenemisnurki, et adresseerida kaasaja pretsedenditut info üleküllust.
Alati on igal pool
- Eesti kaasaegse kunsti muuseum
- Avatud kuni: 17.08.2025
See rahvusvaheline grupinäitus räägib teadvuse universaalsusest ja lõpmatusest.
Alyona Movko-Mägi isikunäitus “Soo”
- Galerii Seek
- Avatud kuni: 27.09.2025
Fotomuuseumi galerii Seek on sel suvel avatud öögalerii vormis. Galeriis saab näha Alyona Movko-Mägi isikunäitust “Soo”, mis on poeetiline ja meeleline rännak maastikule, kus keha ja loodus on lahutamatult seotud.

Komplekteerimisjuhenditeta
- Nukuteatrimuuseum
- Avatud kuni: 31.08.2025
Nukuteatrimuuseumi akendel võib uudistada Urmas Lüüsi aknanäitust „Komplekteerimisjuhenditeta“, mis pakub kujundlikke vastuseid, ühendades nukukunsti, eksistentsiaalse mõtiskluse ja isikliku loomepraktika.

Hansa hiilgus. Kuidas keskajal rikkus sündis
- Suurgildi hoone
- Avatud kuni: 10.01.2027
Näituse keskmes on hansakaupmees, kelle elukaart jälgides saab külastaja aimu kogu hansasüsteemi olemusest ja rikkusest ning keskaega iseloomustava kultuuri jõudmisest siinsetele maadele.

Poliitiline naine
- Fotomuuseum
- Avatud kuni: 28.09.2025
Fotomuuseumi salatrepi galeriis avatud näitus vaatleb naise fotograafilist kujutist eri ajastutel ning uurib naiste rolli ja mõju poliitikas, tuues esile varju jäänud hääled ja lood.
Vill
- Eesti vabaõhumuuseum
- Avatud kuni: 28.09.2025
Näitus on avatud Pulga talu rehealuses ja näitusel räägitakse villa kui tooraine tähendusest ning lambapidamise ja villatööde ajaloost Eestis.
Noore pealinna lood. Kirglikud kahekümnendad
- Tallinna rahvaste muuseum
- Avatud kuni: 31.12.2026
Näitus avab noore Eesti Wabariigi pealinna ja selle elanikkonna kujunemise lugu.
Piirideta aineväljadel
- Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseum
- Avatud kuni: 21.09.2025
Näitus toob kokku 44 kunstniku tööd, kelle suhtumine materjali on üllatav ja kohati äärmuslikki. Valitud teostes on materjalide isepäral lastud välja paista.
Uued näitused Tartus
Mürast moodustuv nägu
- Tartu kunstimuuseum
- Avatud kuni: 28.09.2025
Tartu kunstimuuseumi projektiruumis saab näha Viktoria Berezina isikunäitust „Mürast moodustuv nägu“, mis kuulub näitusesarja „Noor Tartu“ programmi.
Pärast pööripäeva
- 19. sajandi linnakodaniku muuseum
- Avatud kuni: 13.07.2025
2025. aasta suvel saab 19. sajandi linnakodaniku muuseumis nautida Konrad Mägi ateljees õppinud ja õppivate kunstnike teoseid. Teine näitus, pealkirjaga “Pärast pööripäeva” tutvustab kunstnik Silja Härmi (sünd. 1969) õlipastelle.
Sõda ja värvipliiats – Agu Peerna joonistused Tartu hävingust 1940ndail
- KGB kongide muuseum Tartus
- Avatud kuni: 31.12.2025
Saksa okupatsiooni algperioodil, 1941/42. aasta talvel, käis mööda Tartut ringi kunstnik Agu Peerna (1904–1950), kes värvipliiatseid kasutades dokumenteeris sõjahaavu: purustatud hooneid, mida tänapäeva linnapildis enam pole, aga ka linna igapäevaelu.
Krakov mängib
- Tartu mänguasjamuuseum
- Avatud kuni: 14.09.2025
Krakovi piirkonna elanikke ja linde-loomi kujutavad sajandivanused mängufiguurid on kui väikesed meistriteosed, mille värvikirevad mustrid on maiuspalaks igale pärimust hindavale ilunautlejale.
Poola paberlõike võlukunst. Marianna Oklejaki illustratsioonid
- Tartu mänguasjamuuseum
- Avatud kuni: 14.09.2025
Näitusel on väljas Poola ühe tänase päeva hinnatuima illustraatori Marianna Oklejaki raamatuillustratsioonid. Nende loomisel on kunstnik saanud inspiratsiooni rohkem kui 150 aasta tagustest Poola talutarede kaunistamiseks kasutatud paberkujukestest, mida osavad talunaised vaid lambakääre kasutades välja lõikasid.
Kuhu lähed, laulupidu?
- Laulupeomuuseum
- Avatud kuni: 24.01.2026
Sel suvel toimuva laulu- ja tantsupeo „Iseoma“ eel avatud näitus heidab põgusa pilgu peotraditsiooni mõjutanud hetkedele ajaloos ning kutsub arutlema laulupidude tuleviku üle.
Rannarootslased. Estlandssvenskar. Estonia-Swedes
- Eesti Rahva Muuseum
- Avatud kuni: 28.06.2026
Näitus tutvustab rannarootslaste traditsioonilist materiaalset ja vaimset kultuuri ning eestirootsi kultuuri käekäiku 20. sajandil kuni tänapäevani.
Nägelik
- Tartu linnamuuseum
- Avatud kuni: 31.08.2025
Näitusel on Pallase meediadisaini osakonna II kursuse tudengid on andnud Eesti autorite raamatutele ja muinasjuttudele uued visuaalsed kehad – uued värvid, uued kujundid, uue liikumise.
Käega katsutav kliima. Mis meist saab?
- Tartu Ülikooli loodusmuuseum
- Avatud kuni: 02.11.2025
Tartu Ülikooli loodusmuuseum avas kliimanäituse “Käega katsutav kliima. Mis meist saab?”, kus räägitakse inimeste igapäevaelu mõjutavatest kliimamuutustest ning nende ulatuslikest tagajärgedest meie keskkonnas ja ühiskonnas.
Uued näitused mujal Eestis
Paelavalss
- Mõniste talurahvamuuseum
- Avatud kuni: 28.09.2025
Muuseumiriiulitel on romantiline väljapanek paeltikandis ehtetest ja aksessuaaridest ning kaunistatud väikeesemetest, mille autorid on Ülle Hummal Võrumaalt ja Irina Ušakova Ida-Virumaalt.
Hiiumaa hirmutised
- Mihkli talumuuseum Hiiumaal
- Avatud kuni: 24.08.2025
Näitus kutsub avastama, mis või kes on läbi aegade Hiiumaa inimesi hirmutanud – siit leiab lugusid kotumeestest, uskumustest ja salapärastest juhtumitest, mis on liikunud põlvest põlve.
Üte talo näputüü
- Värska talumuuseum
- Avatud kuni: 31.08.2025
Sel suvel kaunistab Värska talumuuseumi rõivaaita perekond Vabarna kolme põlvkonna käsitöö. Maret Vabarna, Jane Vabarna ja tema tütar Leenu Priks elavad Värskas ja hoiavad au sees esivanemate käsitööpärandit.
Ketlin Kuusingu näitus/ruumiinstallatsioon „Ema tuba“
- Saatse muuseum
- Avatud kuni: 31.08.2025
Ketlin Kuusingu näitus „Ema tuba“ räägib lapsepõlvemälestustest, kodust ja inimestest, kes on Setomaad läbiva riigipiiri tõttu jäänud kättesaamatusse kaugusesse, kuid on südames endiselt lähedal.
Kirriv kinnas
- Obinitsa muuseum
- Avatud kuni: 27.09.2025
Näitus räägib lähemalt seto kultuuriruumi kinda kombestikust ja seal on eksponeeritud Obinitsa muuseumimaja kindakogu, millest vanimad arhiveeritud kindapaarid pärinevad 20. sajandi algusest ja uuemad 21. sajandi algusest.
Aegvalla
- Kuressaare linnus
- Avatud kuni: 30.08.2025
Siiri Taimla-Rannala ainulaadne joonistusnäitus „Aegvalla“ käsitleb Eesti (ja maailma) ajalugu läbi huumori, visuaalkunsti ja animatsiooni.
Kirjakunst teleekraanil
- Pärnu muuseum
- Avatud kuni: 20.08.2025
Eesti Rahvusringhäälingu muuseumi ja Pärnu muuseumi koostöös valminud näitus toob publikuni ainulaadse vaate analoogtelevisiooni ajastule. Selle keskmes on käsitsi loodud saategraafika – valdkond, mis kõneles vaiksel, ent mõjukal moel kaasa Eesti telekultuuri ja visuaalse pärandi kujunemisel.
Savist ja südamest. Ungari rahvalik juugendkeraamika
- Palmse mõis
- Avatud kuni: 30.09.2025
Näitusel esitletakse kahe Ungari linna, Mezőtúri ja Kunszentmártoni keraamikute töid 19. sajandi lõpust ja 20. sajandi algusest.
Mees ja naine. La Paloma
- Pärnu uue kunsti muuseum
- Avatud kuni: 31.08.2025
Järjekorras juba 32. rahvusvahelise aktinäituse “Mees ja naine” leidmotiiviks on Kuubalt pärit rahvalaul La Paloma. Näitusel on väljas enam kui 50 teost nii välis- kui kodumaistelt kunstnikelt.