_H2A9089

Kassari muuseumimaja

Ürgelemendid juhatavad põliselanike jälgedele

Hiiumaa Muuseumide Kassari muuseumimaja tutvustab nelja ürgse elemendi kaudu hiidlaste argiseid töid ja tegemisi ning loodusega kooskõlas elanud saare põliselanike pärandit.

Kassari mõisa paekivist valitsejamajas asub püsiekspositsioon „Elu saarel. Tuli, vesi, õhk, maa“, kus minevik ja olevik ei ole asetatud ajateljele, vaid muuseumimaja ruumid on jaotatud nelja ürgelemendi vahel ning näituse esemed ja lood keskenduvad saare põliselanike lihtsatele kuid olulistele oskustele, teadmistele ja kogemustele.

Hiidlane on elanud aastatuhandeid koos oma saarega ja seda ümbritseva merega. Ta on pidanud loodusega kahekõnet, mida põlvest põlve edasi andes kujunes Hiiumaa kultuuripärand. Hiiumaa kuulub koos teiste Lääne-Eesti saartega UNESCO programmi „Inimene ja biosfäär“. See tähendab, et Hiiumaal väärtustatakse ja hoitakse hariduse, kultuuri ning teaduse abil looduse ja inimese koostoimimise traditsiooni.

Kassari muuseumimajas asub ka meene- ja raamatupood, kust leiate laias valikus ehedat Hiiumaa käsitööd, suveniire ja raamatuid.