“Ostsime muuseumikaardi igale pereliikmele!”

Loe lugu sellest, kuidas kahe lapse ema Maria Siimo peres on üks muuseumiga seotud armas peretraditsioon ning miks nad on ostnud muuseumikaardi igale pereliikmele.

Olen 32-aastane kahe lapse ema Maria. Oleme perega palju reisinud ja muuseumides käinud ning meie peres on kindlasti keskmisest suuremad muuseumihundid. Kui tutvusringkonnas hakkas levima info, et varsti saab osta Eesti muuseumikaarti, siis olime elevil.

Muuseumikaart kogu perele

Ostsime muuseumikaardi tütrele seitsmendaks sünnipäevaks ja lisaks ka teistele pereliikmetele. Sellega kaasnes lubadus, et vähemalt korra nädalas saab meie vanem tütar veeta kvaliteetaega muuseumis koos ema ja isaga. Meie armastuse keel on koos veedetud aeg ja tütar oli kingi üle väga õnnelik.

Ma arvan, et muuseumikaart on hea kink lasteaia- ja koolilõpetajale, esimesse klassi astujale, õpetajale, miks mitte emale/vanaemale ja tütrele. See on võimalus midagi koos teha ja juhul, kui olla tihe näitustekülastaja, siis on see ka majanduslikus mõttes tasuv.

Teeme igal aastal uue pildi

Meie pere lemmikmuuseum on kindlasti Kumu kunstimuuseum. Minu tütar on Köleri “Truu valvuri” kõrval üles kasvanud. Oleme pea iga aasta temast selle maali kõrval pildi teinud.

Järgmisena plaanime sõita Tartusse ning külastada muuseumikaardiga Tartu Ülikooli botaanikaaeda ja veel paari muuseumi. Muuseumide külastamisest saab meie peretraditsioon.

Fotod: Birgitvisuals ja erakogu