Värsked näitusesoovitused

Siin on uued näitused, mida mida kindlasti vaadata soovitame. Kuna muuseumikaardiga pääseb tasuta rohkem kui sajasse muuseumi, siis esmalt vaata ära need ning siis külasta ka kõiki järgmisi!

Uued näitused kunsti- ja fotosõbrale

Kumu kunstimuuseumis on nüüd avatud Jevgeni Zolotko suur isikunäitus „Aadama saladus“, mis on ühtaegu nii erinevatest teostest koosnev näitus kui ka Zolotko seni mastaapseim teos, mis sünteesib tema loomingut läbivaid teemasid ja kujundeid.
Loe edasi
Eesti arhitektuurimuuseumi uus näitus „Igavene Linnahall“ räägib lootusrikka loo ühest Eesti olulisimast hoonest – Tallinna linnahallist.
Avatud kuni 22.09.2024
Loe edasi
Tallinna kunstihoone Lasnamäe paviljonis
avati Eesti kunstnike liidu iga-aastane kevadnäitus, mis pakub ülevaate Eesti viimaste aastate kunstist. 
Avatud kuni 28.07.2024
Loe edasi
Kadrioru kunstimuuseumi näitus „España Blanca y Negra. Hispaania maastikud Fortunyist Picassoni“ tutvustab Hispaania kunsti alates 19. sajandi romantilistest maastikumaalidest kuni noore Pablo Picasso uuenduste otsinguteni.
Avatud kuni 25.08.2024
Loe edasi
Tartu Ülikooli kunstimuuseumi näitusel “Haigem” panevad 70 pronksist puuki valged kipskujud ellujäämisrežiimile.
Avatud kuni 29.09.2024
Loe edasi
Fotomuuseum avas keha teema-aasta esimese näituse, mis keskendub inimkeha kujutamisele Eesti fotoajaloos. Näitus “Sugu ja lugu” pakub teoseid alates fotoportreedest kuni aktifotodeni, ajatelg ulatub fotograafia algusest Eestis kuni digiajastu tulekuni.
Avatud kuni 31.03.2025
Loe edasi
Uued näitused
Kumu kunstimuuseumi näitusel “Elisarion. Elisàr von Kupffer ja Jaanus Samma” on omavahel dialoogis baltisaksa taustaga Elisàr von Kupfferi antiigi mõjudega homoerootilised maalid eesti kunstniku Jaanus Samma teostega, mis uurivad eesti talupoegade seksuaalsust.
Avatud kuni 8.09.2024
Loe edasi
Uued näitused
Adamson-Ericu muuseumi näitus „Tasakaalus(t väljas). Näitus märkamisest ja meelerahust” kutsub mõtisklema, kuidas hoida elus tasakaalu ning tulla toime muutuste ja raskustega.
Avatud kuni 13.10.2024
Loe edasi
Kumu kunstimuuseumi näitus „Moraalihoidjad ja naised kirglised. Seksitöö kuvand Eesti kunstis 20. sajandi esimesel poolel” uurib, kuidas on eesti kunstnikud kujutanud seksitööd.
Avatud kuni 25.08.2024
Loe edasi
Uued näitused
Kalamaja muuseumi näitus “Kalamaja tapeedid ja mida kõike nende alt leida võib” viib su ajarännakule nii olulise interjööri osa nagu seda on tapeet ajalukku.
Avatud kuni 8.09.2024
Loe edasi
Eesti arhitektuurimuuseum kutsub vaatama uut näitust “Eesti teatrimajad”, mis toob rambivalgusesse Eesti teatriarhitektuuri – alustades kaskedega ehitud küünidest 19. sajandi alguses ja lõpetades tänaste teatrimajade projektidega.
Avatud kuni 22.09.2024
Loe edasi
Suurgildi hoone uus näitus “Ülo Sooster. Vangla ja armastus” on kui näitus-jutustus ande jõust, armastusest ja püüdlusest vabaduse poole.
Avatud kuni 22.06.2024
Loe edasi
Juhan Kuusi dokfoto keskuses on avatud saksa ja eesti fotograafide Alexander Janetzko ja Anna Lehespalu ühisnäitus pealkirjaga „Tundmatult tuttav”.
Avatud kuni 4.08.2024
Loe edasi
Tallinna linnaelumuuseumi näitus „Palume lauda!“ toob vaataja ette läbilõike saja aasta lauakatmiskultuurist ning uurib, kuidas on muutunud tallinlaste lauakatmise kombed.
Avatud kuni 29.12.2024
Loe edasi
Galerii Seek näitus „Keha“ toob vaatajani 23 kaasaegse kunstniku inimkeha kujutavad tööd. Väljapanek koondab Fotomuuseumi teema-aasta raames nii fotos kui videos jäädvustatud kehakujutusi, lisaks mõned installatiivsed teosed.
Avatud kuni 30.09.2024
Loe edasi

Uued näitused Tartus

Tartu kunstimuuseum avas korraga kolm näitust “Sürrealism 100” sarjast ning Kris Lemsalu näitus „DONATELLA. Elukeeris” on Eesti kunsti ühe säravaima rahvusvahelise tähe esimene isikunäitus Tartus.
Avatud kuni 21.07.2024
Loe edasi
Eesti Rahva Muuseumi suurnäitus „Kellele kuulub öö?” juhatab läbi hämarate keskaegsete tänavate nullindate peomaailma. 
Avatud kuni 24.02.2025
Loe edasi
Tartu mänguasjamuuseumi käed-külge näitus „Euroopa mängib“ on kinnitus sellele, et vanas ja väärikas Euroopas on alati leidunud ning võib jätkuvalt leida lapselikku mängurõõmu.
Avatud kuni 31.12.2024
Loe edasi

Uued näitused mujal Eestis

Viljandis Kondase keskuses, Tartu Ülikooli muuseumis ja Valga muuseumis
on alates 1. juunist avatud näitus „Varjatud maailmade avardumine“, mis tutvustab peamiselt Ida-Euroopas loodud autsaiderkunsti ehk tegemist on psühhiaatriahaiglates või erihooldekodudes sotsiaalses isolatsioonis sündinud kunstiga.
Avatud kuni 29.09.2024
Loe lisa
Vana-Võromaa Kultuurikojas saab näha graafik Evi Tihemetsa loomingu ülevaatenäitust. Väljapanek juhatab vaataja läbi kunstniku pika loometee. Saab kaasa mõelda sügavatel teemadel, aga kogeda ka lusti ja helgust.
Avatud kuni 7.07.2024
Loe lisa
Kolmes muuseumis korraga (Eesti maanteemuuseumis, Eesti põllumajandusmuuseumis ja Tartu linnamuuseumis) on nüüd avatud näitus “Peedist pesumasin”, mis räägib leiutamisest ja leidlikkusest nõukogude perioodi kitsastes oludes.
Avatud kuni 28.09 (maanteemuuseumis); 21.09 (põllumajandusmuuseumis) ja 29.12 (Tartu linnamuuseumis)
Loe edasi
Laulupeomuuseum avas näituse “Lapseks olemise kunst. Lapsepõlv Tartus 1890–1940”, mis laseb osa saada mineviku Tartust, sukeldudes Emajõelinna laste igapäevaellu 19. sajandi lõpust kuni teise maailmasõja eelõhtuni.
Avatud kuni 26.10.2024
Uuri lisa
Juhan Liivi muuseumis avati uus välinäitus “Juhan Liivi meelemaastikud”, mis annab tööd viiele meelele. Näitusel saab tutvuda Poola kuninga lossiga, lugeda pesakaste, kuulata tuulekellasid ja viia end kooskõlla loodusega.
Uuri lisa
Pärnu uue kunsti muuseumi järjekorras juba 31. aktinäitus kannab sel suvel alapealkirja “SOS – Päästke meie hinged!”.
Avatud kuni 29.09.2024
Loe edasi

Soovid olla pidevalt kursis uute näitustega?

Liitu muuseumikaardi uudiskirjaga ja saadame sulle näitusesoovitusi ja tutvustame külastuskohti, kuhu sa tõenäoliselt veel sattunud pole.

Muuseumikaardi uudiskiri

Palun oota…

Aitäh! Kuuled meist peagi!

Külasta muuseumikaardiga