Bastionikäigud1

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum

Tallinna kaitsmise lugu

Tallinna vanalinnas asuv Kiek in de Köki kindlustustemuuseum moodustab üle 500 meetri pikkuse muuseumikompleksi, kuhu kuulub neli torni: Kiek in de Kök, Neitsitorn, Tallitorn ja Lühikese jala väravatorn. Kindlustustemuuseumisse kuuluvad ka salapärased maa-alused bastionikäigud ja neis asuv raidkivimuuseum. 

Läänemeremaade võimsaimas kaitsetornis Kiek in de Kök asuv ekspositsioon annab ülevaate kunagisest sõjapidamisest, katkust ja näljahädadest. Neitsitornis saab nautida vaadet vanalinnale, ekspositsioon võlvkeldris tutvustab Taani rahvuslipu Dannebrogi legendi Eesti kunstis ja Taani sümboleid Eesti heraldikas. 

17.–18. sajandil ehitatud bastionikäikudes saab külastaja tutvuda kaitserajatiste ajaloo ja tähtsamate sõjaliste sündmustega. Bastionikäikudes asub ka rikkalik raidkivide kogu, mis koosneb rohkem kui kahesajast raidkivist ja fragmendist. Bastikonikäikude ja Raidkivimuuseumiga saab külastaja tutvuda ka iseseisvalt kasutades NUMU audiogiidi.

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum on Tallinna Linnamuuseumi filiaal.

NB: Kiek in de Köki tornis on käsil ekspositsiooni uuendus. Bastionikäikudesse ja raidkivimuuseumisse pääseb Kiek in de Köki fuajee kaudu. Torn avatakse taas 2024. aasta juunis. Müürikäikudele, Tallitorni ja Lühikese jala väravatorni on sissepääs Neitsitornist.