Mida teha lastega Tallinnas – 8 muuseumi, kuhu kindlasti minna!

Kui otsid nädalavahetuseks lastega tegevust või plaanid sõita perega pealinna, siis on täiesti arusaadav, et huulil on küsimus – mida teha lastega Tallinnas?

Meie soovitame kindlasti minna muuseumi! Valisime muuseumikaardi meeskonnaga välja 8 muuseumi, kuhu Tallinnas lastega minna.

Tasub teada!

Kui oled perega usin muuseumikülastaja, siis kõige mugavam on seda teha muuseumikaardiga. Nii saad piiramatult terve aasta muuseumides käia. Kas või iga päev!

Tähtis on ka see, et mitu muuseumi on eelkooliealistele tasuta. Seetõttu on tihti väikelapsega muuseumiskäijad ostnud muuseumikaardi vaid endale. Nüüd saadki ilma igapäevasele piletirahale mõtlemata käia vankriga jalutamas Eesti vabaõhumuuseumi metsateedel või lustimas mõnes lastemuuseumi mängutoas.

Mida teha lastega Tallinnas? Loomulikult minge muuseumi!

Kolm väikelaste lemmikut – mida teha lastega Tallinnas?

Lastemuuseum Miiamilla

Värskelt taasavatud lastemuuseum Miiamilla Kadriorus on tõeline laste paradiis! Uue sisu saanud lastemuuseumi värske püsinäituse „Laste maailmaruumid“ loomisel kaasati palju laste ideid. Näiteks sisemaailm ja tundeelukad on kujundatud laste saadetud joonistuste järgi ja ka kõik muuseumi viidad on laste loodud.

Lastemuuseum Miiamilla suunab täiskasvanut koos lapsega mängima ja kogemusi saama. Tülisokid aitavad mängulisel moel pahandusi lahendada, tunnetemäng suunab üksteist paremini mõistma ja tööõnne masinal saab proovida laste lemmikameteid. See lastele pühendatud muuseum Tallinnas on suunatud 3–8 aastastele lastele ja nende peredele.

Nukuteatrimuuseum

Nukuteatrimuuseumis avaneb lastele imetabane teatrimaailm, kus igaüks võib ise valida, kas osaleda või olla pealtvaataja. Muuseumi kogudes on hulgaliselt erinevaid nukke ja lavastusrekvisiite, mis tutvustavad nukuteatri ajalugu ja traditsioone. Loomulikult võib ka ise nukkudega mängida ning neid on seal lauanukkudest varrasnukkudeni ning käpiknukkudest marionettideni.

Eesti loodusmuuseum

Eesti loodusmuuseum on ideaalne koht lastele, kes armastavad loodust ja loomi. Muuseumis näeb rikkalikku imetajate, lindude ja putukate kogu, kust leiab nii haruldase lendorava kui ka Eesti metsade suurima imetaja põdra.

Muuseumis on uurimiseks ja katsumiseks väljas ka erinevad mineraalid, kivimid ja maavarad ning siin kunagi elanud olendite kivistised. Samuti saab külastajale selgeks iidsete ning unikaalsetes maastike ehk soode tekkimine.

Mida teha lastega Tallinnas? Minna Miiamillasse!
Mida teha lastega Tallinnas? Kindlasti minna Nukuteatrimuuseumi!
Mida teha lastega Tallinnas? Kindlasti külastada Eesti loodusmuuseumi!

Teadmishimulisele lapsele – mida teha lastega Tallinnas?

PROTO avastustehas

Pole ilmselt last, kellele ei meeldiks PROTO avastustehas! PROTO on esimene hariduslik virtuaalreaalsuskeskus, kus segunevad sajanditagused suured teadusavastused ja 21. sajandi virtuaalreaalreaalsus.

PROTOs võib igaühest saada leiutaja: saada rakett kosmosesse, võistle võidusõidurajal rattasõidus ja liugle kõrgel kõigi peade kohal! Virtuaalreaalsuste maagia pakub võimalust põnevateks seiklusteks ajas ja ruumis ning möödunud aegade teadlaste kujutlusvõimes: puuri maakera südamesse, kihuta isesõitva autoga või uudista ookeanipõhja.

Mida teha lastega Tallinnas? Kindlasti minna PROTO avastuskeskusesse!
Lennusadam

Lennusadam on üks Põhja-Euroopa üks uhkemaid meremuuseume, kus on rohkelt uudistamist ka lastele. Seal võib katsetada kapteniametit ehtsas allveelaevas nimega Lembitu, võtta ette ümbermaailmareisi kollasel allveelaeval, teha pilti meremehekostüümis ning jälgida kalade elu suures akvaariumis. Peatselt avatakse Lennusadamas ka elamusala pere kõige väiksematele lastele.

Eesti tervisemuuseum

Eesti tervisemuuseum on põnev koht, kus lapsed saavad avastada inimkeha saladusi. Selgeks saab see, millest keha koosneb ning kuidas oma tervist hoida. Muuseumi teevad noorte lemmikuks 15 teematuba, kus on hulgaliselt elektroonilisi ning mehaanilisi käed-külge eksponaate. Kes julgeb, võib uudistada ka plastinaate ehk moodsa aja muumiaid.

Eesti vabaõhumuuseum

Eesti vabaõhumuuseum viib lapsed ajarännakule Eesti talurahva elukorraldusse läbi aegade. Pere kõige väiksematele on eriti põnev värskeltavatud Kolga talu aida-lauda rait, kus näeb, kuidas elasid lapsed sajand tagasi. Mänguliste käed-külge eksponaatide abil saab õppida loodust hoidma ja kindlasti on lastel põnev uudistada laudas taluloomade elu ja õppida sedagi, kui palju hoolt nõuab koduloomade kasvatamine.

Mida teha lastega Tallinnas? Kindlasti minna Lennusadamasse!
Kuhu minna lastega? Eesti vabaõhumuuseumisse!
Mida teha lastega Tallinnas? Minna Eesti tervisemuuseumi!
Kalamaja muuseum

On veel üks väike muuseumipärl, kus paljud pered armastavad käia. See on Kalamaja muuseum, mis tutvustab Tallinna ühe vanima ja värvikama linnaosa ajalugu. Väikeste muuseumisõprade jaoks on seal eraldi pereala, kus ootab mängijaid Tallinna maja tüüpi nukumaja.

Vaata ka videot sellest, mida põnevat avastas Kalamaja muuseumis saatejuht Anu Saagim.

Mida veel lastega Tallinnas teha?

Nagu vast juba iga lugeja on aru saanud, siis Tallinnas on kümneid muuseume, kuhu lastega minna. Inspireerivalt mõjub kindlasti saateklipp Aasta muuseumisõber Kristast, kes on kõik oma lapsed kasvatanud suurteks muuseumisõpradeks ning kes nüüd käib näitusi vaatamas oma lastelastega.

Ning kui see veel ka ei veennud, siis allpool leiad pikema loetelu Tallinna muuseumidest ja elamuskeskustest, mis hea meelega lapsi võõrustavad.

Ägedaid muuseumielamusi ja ära unusta endale soetada muuseumikaarti, mis teeb lastega Tallinnas muuseumide külastamise eriti lihtsaks!

Mida teha ja kuhu minna lastega Tallinnas?