Kingiideed muuseumipoodidest

Kui soovid teha mõne eriti omanäolise kingituse, siis tasub seada sammud muuseumipoodi. Oleme sulle välja valinud hulgaliselt toredaid näiteid, mida põnevat muuseumipoodidest osta saab.

Kai kunstikeskus soovitab Anna Liisa Villmanni vaase sarjast “Nihe”.
Eesti Rahva Muuseum pakub kingikotti oma 2025. aasta kalendrit, kuhu on koondatud silmapaistvamad esemed Heimtali muuseumi varasalvest.
Mööblimuuseum Rehbinderi maja soovitab osta mööblivildid nimega “Mööbelda vabalt!”.
Eesti loodusmuuseum soovitab osta lauamängu „Linnadžungel“, mis paneb sind mõtlema, kuidas oma käitumisega linnas elurikkust toetada.
Palamuse muuseumist sobib hästi kingituseks sulepea ja tindi komplekt. Sarnase sulega pani oma loomingu kirja ka Oskar Luts.
Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi kommikarp “Kiek in de Köki kahurikuulid” maitseb igale magusasõbrale.
Õllemuuseumis on müügil käsitööküünlad, mis on 100% taimsest kookos-rapsivahast ja valatud A. Le Coqi õllepurkidesse.
TYPA trüki- ja paberikunstikeskusest saab osta töötoa komplekti, kuhu on lisatud vahendid, materjalid ja juhendid jaapani köite või linoollõike jaoks.
Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseumis on müügil Bruno Tombergi 1960. aastate alguses disainitud serveerimisalused.
Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu soovitab kingituseks nostalgilise mustriga rahakassat.
Jääaja keskuses on müügil puust tegelusklotsid, mis sobivad meisterdamiseks ja ladumiseks nii väikestele kui ka suurematele.
Eesti sõjamuuseum soovitab kingikotti osta Mõisaproua tee ja Metsavenna tee, mis on Hiiu Gourmet’ spetsiaalselt sõjamuuseumi jaoks kokku pandud teesegud Hiiumaa loodusest.
Tartu mänguasjamuuseum soovitab kingikotti mänguasjamuuseumi juubelikogumikku “Mänguasjade sajand”.
Tartu kunstimuuseumis müügil olev Arnold Simsoni “Kass aknal” teosega stiilne ja vastupidav kott on ideaalne aksessuaar igale kunstisõbrale.
Setomaa muuseumid soovitavad kingikotti enda muuseumi käsitööšokolaade.
Eesti spordi- ja olümpiamuuseum soovitab spordisõbrale osta raamatu “Olümpia lugu. Teine trükk”, mis annab põhjaliku ülevaate 2024. aasta Pariisi suveolümpiamängudest.
Kumu kunstimuuseum pakub kingikotti Villem Ormissoni maalist “Õunad vaibal” inspireeritud tooteid põllest pajalapini.
Keelatud kirjanduse muuseumist saad endale soetada stiilsed sokid, mis passivad hästi (keelatud kirjanduse) lugemise ajal jalga tõmmata.
Pärnu muuseumist ja Koidula muuseumist leiad imeilusad talvekaardid, mis valmisid tänavu loodud näituse “Eks sa tule üle lume… minu aknalla” illustratsioonidest. Joonistuste autor on Gertrud Martin.
Igale muuseumisõbrale passib väga hästi kingiks ka muuseumikaart, millega võid aasta läbi piiramatult külastada rohkem kui 120 muuseumi ja elamuskeskust.
Virtuaalne ajarännak “VR Tallinn 1939/44” pakub kingikotti ajaloolase Mairo Rääski koostatud albumit „Ajarännak Eesti- ja Liivimaal“. Raamat koondab valikut baltisaksa kunstniku Wilhelm Siegfried Stavenhageni gravüüridest koos kaasaegsete tekstidega 19. sajandi keskpaiga Eesti- ja Liivimaa elu-olust.
19. sajandi linnakodaniku muuseumist ning Tartu linnamuuseumist saab osta ühe toreda kaardimängu “Tartu kvartett”, kus tuleb kokku koguda nelikud, millel on ühine teema – näiteks Tartu sillad või Tartu kirikud.