Sõida lastega Tallinna ja Harjumaa muuseumidesse

Ammu on möödas ajad, mil muuseumikülastus tähendas vaikses ruumis klaasvitriinide vahel hiilimist ja pere nooremate liikmete koju jätmist. Lapsed on tänapäeval teretulnud kõikidesse muuseumidesse, aga on mõned, mis sobivad selleks eriti hästi.

Kõige mitmekesisem n-ö koguperemuuseumide valik on pealinnale omaselt muidugi Tallinnas, sellele lisaks tasub vaadata ka Harjumaale. Näiteks Tallinna vanalinnas leidub üks eriti laiade võimalustega tänav – Lai tänav –, kus asub kokku kolm muuseumi.

Kui alustada muuseumituuri Laia tänava Balti jaama poolsest otsast, ootab teid esimesena Eesti Noorsooteatris asuv Nukuteatrimuuseum, kus saab rännata nukukunsti ajalukku ja katsetada ise nukunäitleja tööd.

Tänavatpidi edasi liikudes ootab teid Eesti tervisemuuseum, kus saab mitmesuguste käed-külge eksponaatide abil tundma õppida inimkeha toimimise ja tervishoiu alustõdesid.

Inimese juurest võib edasi liikuda Eesti loodusmuuseumisse, mis õpetab tundma loodust meie ümber ja selle vajalikkust.

Vanalinnast jalutuskäigu kaugusel asub perede seas populaarne Lennusadam, üks Põhja-Euroopa kõige uhkemaid meremuuseume. Siin jagub lastele mitmesugust avastamisrõõmu nii avarates muuseumiruumides kui ka väljas mänguväljakul ja sadamas.

Lennusadama läheduses asub PROTO avastuskeskus – samuti terves Euroopas omalaadne hariduslik keskus, kus tutvustatakse virtuaalreaalsuse abil olulisi teadusavastusi ja kus lapsi ootab kümneid põnevaid atraktsioone.

Värskes õhus ajaveetmiseks annab võimaluse Eesti vabaõhumuuseum, kus lapsi ootavad kiiged ja vanaaegne karussell, suuremaid lapsi tegelusala kolhoosielamu juures. Muuseumi territoorium on küllaltki suur, aga seal võib liikuda nii jalgratta kui ka lapsevankriga.

Ka Tallinna lähiümbruse muuseumides leiab lastega tegevust. Näiteks Viimsi poole sõites ootavad teid kaks muuseumi, kus võib veeta kas või terve päeva. Viimsi vabaõhumuuseumis saab õppida tundma eestlaste jaoks ajalooliselt olulist rannakultuuri. Et muuseum asub mere ääres, saab siit nautida nn kilukarbivaadet Tallinnale ja lapsi rõõmustavad muuseumi kiigeplats ja lambakari.

Läheduses asuvas Viimsi mõisas on Eesti sõjamuuseum, kus osatakse lastele rääkida sõjaajaloost lapse vaatenurgast: aumärkidest, mõõkadest, sõdalaste mustritest, olulistest ajaloolistest suurkujudest. Lastele on avatud mängustaap ja uudistada saab mitmesugust sõjatehnikat.

Muuseumid Harjumaal