Uued näitused Tallinnas

Signatuur

Signe Kivi isikunäitus “Signatuur” koondab valiku tekstiilikunstnik Signe Kivi käsitrükitehnikas valminud ekspressiivsetest autorikangastest.

Ingerlased – peidetud lood

Foto- ja videonäitus „Ingerlased – peidetud lood” räägib visuaalselt põnevate, tundlike ja harivate lugude abil ingerisoomlaste ajaloost ja repressioonidest, mis on väikse rahvakillu oma asualadelt Peterburi ümbruses laiali pillutanud ja nähtamatuks hirmutanud.

Kinnismõtete muuseum

Kunstnik Enn Põldroosi (snd 1933) ülevaatlik isikunäitus, mis esitleb tema loomingut 1950. aastatest käesoleva kümnendini.

Langebraun-Veenre. Draakonid ja merihobukesed

Näitusel kohtuvad Nikolai Langebrauni portselanitööstuses draakoni dekooriga kaunistatud esemed ning kunstnik Tanel Veenre loodud merihobudest inspireeritud portselan ja ehted.

Kaja Kärner. Sõprus ja aeg

Näitus jätkab Adamson-Ericu muuseumi pikaajalist näituste sarja „Naiskunstnik ja tema aeg“, esitledes Tallinnas legendaarse Tartu sõpruskonna, 1960. aasta kunstirühmituse ühe silmapaistvama „tüdruku“ Kaja Kärneri loomingut.

Kuulsad mereretked. Eurooplaste maailmapildi avardumine

Suurnäitus võtab fookusesse perioodi 18. sajandi keskpaigast 19. sajandi keskpaigani, kui viimased “valged laigud” maakeral olid veel avastamata.

Ülo Soosteri 100. sünniaastapäevale pühendatud näitus

Näitus toob vaatajani mängulise looja ja Eesti sõjajärgse modernismi ühe olulisema uuendaja Ülo Soosteri teosed erakogudest.

Konstruktiivsuse õrnad jooned

See on Tallinna 9. rakenduskunsti triennaali peanäitus „Konstruktiivsuse õrnad jooned“, mis keskendub Põhja- ja Baltimaade kunstnikele ning toob publikuni 27 soolokunstniku ja ühe kunstnike koosluse eriilmelise loomingu.

Härra N-i elu ja surm. Urmas Lüüsi kodanlikud ruumid

Näitus juhatab väljamõeldud karakteri härra N-i majamuuseumi ja jutustab Lüüsi uute objektide ning muuseumide varaaitadest ammutatud tööde abiga kodanluse sünnist Eestis.

Sogases vees II

Kunstnikerühmituse –>Noolegrupp (Triinu Jürves ja Villem Jahu) installatsiooninäitus, millega muuseum tähistab ühtlasi oma kolmandat sünnipäeva.

Bruno Tomberg. Disaini leiutamine

Retrospektiivnäitus “Bruno Tomberg. Disaini leiutamine” annab ülevaate Tombergi ligi kuue aastakümne pikkusest tegevusest.

Sugu ja lugu

Keha teema-aasta esimene näitus, mis keskendub inimkeha kujutamisele Eesti fotoajaloos. Näitus pakub teoseid alates fotoportreedest kuni aktifotodeni, ajatelg ulatub fotograafia algusest Eestis kuni digiajastu tulekuni.

Käpikust Kölerini. Muuseumikogu sünnilugu

Näitus tutvustab Eesti kunstimuuseumi kollektsiooni kujunemislugu alates muuseumi asutamisest 1919. aastal kuni teise maailmasõjani.

Estonia – ühe laeva lugu

Mälestusnäitus, mis räägib Estonia loo algusest lõpuni väärikalt ja lugupidavalt kõigi suhtes, keda selle laeva lugu on puudutanud.

Aadama saladus

Jevgeni Zolotko suur isikunäitus „Aadama saladus“ on ühtaegu nii erinevatest teostest koosnev näitus kui ka Zolotko seni mastaapseim teos, mis sünteesib tema loomingut läbivaid teemasid ja kujundeid.

Vabaduse kaitsel: Eesti kodanikuühiskond Vene-Ukraina sõjas

Näitus pakub külastajatele ainulaadset võimalust näha, kuidas on Eesti kodanikuühiskond ja riik panustanud Ukraina toetamisse ja vabaduse kaitsesse.

Palume lauda!

Näitus toob vaataja ette läbilõike saja aasta lauakatmiskultuurist ning uurib, kuidas on muutunud tallinlaste lauakatmise kombed.

Kuidas kadus Tartu. Hilda Kamdroni traumatsüklid

Näitusel on väljas tööd, kus kunstnik on kujutanud kurbust ja nõutust, mida tekitas temas kodulinna Tartu hävimine nii sõja kui ka hilisemate ümberehituste tõttu.

Parim enne: MÖÖDAS?!

Näitus uurib, kuidas Eesti filmikunst on taasiseseisvunud Eestis kujutanud eakaid tegelasi ja vanadust.

Garaaž. Гараж. Garage

See on Tallinna garaažide ajalugu ja salaelu avav näitus, kus uuritakse garaažide ajalugu ja mütoloogiat mitmesuguste garaažilugude kaudu nii arhiivist kui ka tänapäevast.