Shoplifer_Hüpervõrk_Kai kunstikeskus_Foto_Aron Urb (4)

Islandi staarkunstniku näitus nüüd Eestis!

Kutsume sind Kai kunstikeskusesse, kus on just avatud Islandi staarkunstnik Hrafnhildur Arnardóttiri ehk Shoplifteri monumentaalne ruumiinstallatsioon ‘‘Hüpervõrk‘‘, mis on loodud spetsiaalselt Kai kunstikeskuse jaoks.

Shoplifteri näitusi on nimetatud nii karvaseks muinasjutumetsaks kui juuksekatedraaliks. Need humoorikad ja maagilised installatsioonid pakuvad rõõmu nii suurtele kui väikestele külastajatele ja on teinud temast rahvusvahelise publikulemmiku.

Juuksed – nii naturaalsed kui sünteetilised on kunstniku eelistatuim materjal ja kirglik tähelepanu objekt. “Mulle meeldib töötada materjaliga, mida ei peeta piisavalt väärtuslikuks kunsti jaoks. Samas ma manipuleerin seda viisil, et tulemuseks on erilised popkunsti teosed. Kai ruum oma kõrge kaarja laega oli minu jaoks väga inspireeriv, nii et otsustasin teha Eesti publikule uue teose. Omamoodi juustest katedraal endises allveelaevatehases on olnud üks põnevamaid väljakutseid minu jaoks,” kommenteeris Shoplifter.

Teose valmimine oli meeskonnatöö, sest karvamassi ettevalmistus värvide kaupa võttis aega kolm kuud – sellega töötas kunstniku stuudios Reykjavikis terve grupp abilisi ja vabatahtlikke.

Kunstnik lähtub karva töödeldes kestlikkuse põhimõttest ning igal uuel näitusel taaskasutab ta varasemat materjali.

Näitus jääb avatuks 26. novembrini ning muuseumikaardiga on sissepääs tasuta!

Loe lisa: https://www.kai.center/naitus/shoplifter-hupervork

Fotod: Aron Urb

Kunsti, disaini ja arhitektuuriga seotud muuseumid