Talvised näitusesoovitused

Valisime välja üheksa näitust, mida talvel kindlasti vaadata soovitame. Kõigi nende muuseumide külastamine on muuseumikaardiga tasuta, nii et võid sama näitust käia imetlemas lausa mitu korda!

Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseumis saab uudistada muuseumi püsinäitusel “Kogutud teosed” väljapanekut “Klaasi valgel” Maie-Ann Rauni loomingust. Rauni tööd on lihtsad ja poeetilised, tema teoseid iseloomustab läbivalt õrn, pehme ja voogav materjali- ja värvikäsitlus ning sageli poeetiline lähenemine.
Loe edasi
Suurgildi hoones advendinäitusel “Habras ilu II” on sel aastal eksponeeritud Nikolai Langebrauni töökojas dekoreeritud jõuluteemalised portselanesemed, mis on dekoreeritud omariiklusperioodil Tallinnas tegutsenud legendaarses Nikolai Langebrauni tööstusettevõttes.
Loe edasi
Eesti spordi- ja olümpiamuuseumi maagiline päkapikumaa on avanud ka sel aastal väravad kõigile huvilistele! Päkapikumaal ootavad kõiki tubane lumesõja sein, õdus valgusküla, seikluslik päkapikkude otsimisimäng, mõnus lugemispesa ning palju muud jõuludega seonduvat.
Loe edasi
Pärnu Uue kunsti muuseumis saab vaadata näitust Anu Raud “Koguja”. Suure kunstnikuna on Anu Raud kogunud sõnumitega kirjatud kindaid. Et neid hoida järeltulevatele põlvedele.
Tema elutööd – kauneid vaipu aga koguvad muuseumid, raekojad, kirikud, kodud ja mitte vaid silmarõõmuks. Ikka selleks, et piltsõnumid elaksid kauem kui meie. Anu Raua enda kunstikogust suure osa moodustavad temale, isale Mart Rauale ja ema Valda Rauale kingitud maalid ning graafika. Selles haruldases kunstikogus on esindatud pea kõik tähtsamad eelmisel sajandil elanud eesti kunstnikud.
Loe edasi
Tartu Ülikooli botaanikaaia näitusel „Ladina köök“ räägitakse lugusid keskaja meditsiinist, apteegiärist, kloostri-aiandusest ning apteekide rollist minevikus ja praegu.
Näituse ajal on müügis Tallinna Raeapteegi tooted, mis sobivad jõulukingituseks nii iseendale kui ka lähedastele: käsitöö martsipan, unetee, lavendliga vannisool, klaretivürtsid, angervaksa siirup, mängukaardid „Sinine käoking“.
Loe edasi
Kumu kunstimuuseumis on avatud uus näitus “Nende meeltes on lõputu universum. Itaalia transavangard ja Eesti külm ekspressionism”.
Ambitsioonika rahvusvahelise suurprojekti keskmes on 1980. aastate teise poole Itaalia ja Eesti kunstnike loominguline dialoog. Näitus toob Itaalia erakogudest ja muuseumidest Eesti publiku ette esindusliku ülevaate 1970. aastate lõpus Itaalias moodustunud transavangardi rühmituse loomingust, mis on asetatud kõrvuti eesti kunstnike teostega.
Foto: Raoul Kurvitz (1961). Meister ja Igavik V. 1985. Õli, kartong. Kunstniku loal. Fotograaf: Stanislav Stepaško
Loe edasi
Pärnu muuseumi näitusel “Kings and guards” on väljas detailirikkad ajaloolised relvad ja turvised kollektsionääri ja antiigikaupmehe Peter Mustoneni kogust. See on ainulaadne võimalus tutvuda kuulsa Jaapani Myochini perekonna valmistatud soomusrüü ning unikaalsete relvadega Euroopast, Pärsiast ja Indiast, mille sarnaseid näeb tavaliselt vaid suurtes maailma muuseumides. Enam kui 130 rariteetset eset tutvustavad relvade ja soomusrüüde mitmekesisust ning arengulugu 8.–18. sajandini.
Loe edasi
Eesti Rahva Muuseumi näitus „Konrad Mägi. Seninägemata maalid“ toob vaatajate ette ligi nelikümmend teost Konrad Mägi (1878–1925) loomingust, mida varem pole kordagi või on väga harva publikule näidatud. Konrad Mägi Sihtasutus on viimaste aastate jooksul avastanud ja kindlaks teinud mitmekümne Konrad Mägi uue teose asupaigad, mis avavad uusi ja senitundmatuid tahke kunstniku loomingus.
Loe edasi
Kalamaja muuseumi kasvuhoones näeb Kalju kiriku jõulusõime Alates 2. detsembrist rõõmustab Kalamaja muuseumi hoovis külastajaid taas Kalju kiriku jõulusõim. Sõime saab imetleda muuseumi lahtioleku aegadel.
Loe edasi