Betti-Alveri- Muuseum-majamuuseum-Jõgeval

Betti Alveri muuseum

Jõgevalased, kes kirjutasid end Eesti rahva südamesse

Betti Alveri muuseum tutvustab kahe eri ajastul Jõgeval sündinud, kuid ühtmoodi armastatud jõgevalase – luuletaja Betti Alveri ja helilooja Alo Mattiiseni – elu ja pärandit.

Betti Alverist rääkiv ekspositsioon teeb mitmesuguste tekstide ja fotode kaudu ülevaate tema lapsepõlvest Jõgeval, tema kujunemisest tuntud luuletajaks, tema loomingust ja olulisusest Eesti kultuuriloos. Räägitakse ka luuletaja käekäigust pöördeliste sündmuste ajal, mis tabasid kogu Eesti rahvast.

Jõgevalt pärit Alo Mattiiseni elu jäi küll lühikeseks, kuid ta jõudis jätta olulise jälje Eesti ajalukku. Alo Mattiiseni isamaaliste lauludega alanud laulev revolutsioon viis Eesti nõukogude okupatsioonist vabanemise ja iseseisvumiseni. Ka tema kohta saab vaadata interaktiivselt ekraanilt muusikaklippe ja filmi, samuti fotomaterjali.

Betti Alveri muuseum kogub ja säilitab ajaloolisi materjale ka Jõgeva linna kohta. Igal aastal toimub muuseumis kümmekond kunstinäitust.

Muuseum asub Jõgeva linna ühes kõige vanemas hoones, raudteelaste elamus. Maja on põhjalikult renoveeritud ja kohandatud kaasaegseks muuseumiks.