Eesti esimene olümpiamedal

Eesti esimese olümpiamedali võitis 1912. aastal toimunud Stockholmi olümpial Martin Klein, kui ta pea 12 tundi kestnud matši tulemusena võitis kreeka-rooma maadluses hõbemedali.

Viljandimaa mees Martin Klein jõudis olümpiaturniiril kehakaalus kuni 75 kg kolme parima hulka. 14. juulil kell 10.30 alustas eestlane oma kaheksandat kohtumist, vastaseks soomlasest valitsev maailmameister Alfred Asikainen, kes oli loosi tahtel kahel korral vabaks jäänud ning pidanud matil käima vaid viiel korral. Alles kell 22.10 kuulutati Klein maadlusajaloo pikima, 11 tundi ja 40 minutit kestnud matši võitjaks. 

Arstid keelasid räsitud mehel turniiril edasi maadelda, seega sai rootslane Claes Johansson kuldmedali finaalringis maadlemata, olgugi et oli turniiril võitnud vaid viis vastast ning hilisemale pronksivõitjale Asikaisele kohtunike otsusega sootuks alla jäänud. 

Asukoht: Eesti spordi- ja olümpiamuuseum

  • 3. Eesti esimene olümpiakuld-A.Neuland_foto-Maris Mägi

Auhinnatud

Eesti spordi- ja olümpiamuuseum

Tartus asuva Eesti spordi- ja olümpiamuuseumi näol on tegemist Põhjamaade suurima spordielamuskeskusega, mis pakub rohkelt teadmisi ja tegevusi igas vanuses…

Loe lähemalt