Klaasnaine

Elektroonilise klaasnaise ajalugu ulatub aastasse 1928, mil Saksa hügieenimuuseumis valmis esimene taoline mudel ja täitus suur unistus kujutada inimkeha kolmemõõtmeliselt ja elulähedaselt. 1930. aastatel valmis muuseumi töökojas teadaolevalt üheksa klaasinimest.

Sätendavast ja rääkivast inimfiguurist olid vaimustuses nii erialainimesed kui avalikkus. 1937. aastal sai klaasnaine Pariisi maailmanäitusel koguni oma paviljoni ja külastajate huvi oli niivõrd suur, et politsei pidi järjekorras seisvate inimeste tõttu kohapeal liiklust reguleerima. Kaasinimene reisis ka Ameerikasse, Egiptusesse, Indiasse, Austraaliasse ja mujale. 1949. aastal esitleti Dresdenis uut klaasinimest, keda ajakirjandus kutsus kaheksandaks maailmaimeks.

Eestis asuv unikaalne läbipaistev klaasist inimene on pärit aastast 1989 ja on õpetanud inimkeha anatoomiat mitmetele põlvkondadele. Oma ajastu tehnika- ja elektroonikaime töötab väärikast east hoolimata väsimatult edasi, tutvustades 9-minutilises loengus inimese organismi siseehitust: skeletti, tähtsamaid veresooni, siseelundeid ja närve. Lisaks harivale eesmärgile on see läbipaistev õppevahend ajaloolise väärtusega, näidates oma ajastu vaimu ja sajandipikkust arengut.

Asukoht: Eesti tervisemuuseum

  • IMG_9024

Roheline muuseum

Eesti tervisemuuseum

Avameelselt sinu kehast Tallinna vanalinnas ligi 600-aastases majas asub Eesti tervisemuuseum, mille näitusesaalidest leiad põneva sissevaate anatoomiasse, füsioloogiasse ja meditsiiniajalukku…

Loe lähemalt
Lai 28/30, Tallinn