Tähista Eesti sünnipäeva muuseumis!

Laupäeval, 24. veebruaril tähistame Eesti Vabariigi 106. sünnipäeva ning sel puhul on mitmes muuseumis eriprogramm, millest kõik on oodatud osa võtma!

Tähista vabadust Vabamus!

24. veebruari hommikul avatakse Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu Tallinnas juba kell 8, et kõik saaksid lipu heiskamiselt tulla otse Eesti inimeste lugude keskele.

Sel aastal on lisaks püsinäitusele “Vabadusel ei ole piire” võimalik külastada ajutist näitust “Välja ahju tagant! 150 aastat Eesti naisliikumiste ajalugu” ning osaleda ekskursioonidel ja töötubades.

Avatud on kohvik, lauamängude nurk, sünnipäevasoovide sein Eesti Vabariigile ja esineb Tallinna Trompetiansambel.

ERM kutsub suurele kontserdile ja ekskursioonidele!

Eesti Rahva Muuseumis Tartus algab 24. veebruaril kell 14 silla-alal Eesti Vabariigi 106. aastapäevale pühendatud kontsert “See Eestimaa on jäetud Sulle”, kus lavale astuvad Jalmar Vabarna, Elleri tütarlastekoor ning E STuudio koori- ja tantsukooli lauljad ja tantsijad. Kontserdi kunstiline juht ja dirigent on Külli Lokko.

Kell 12–15 on lastele lipumäng püsinäitusel “Kohtumised”. Eelregistreerimise alusel toimuvad näitusetuurid püsinäitusel ja avatud hoidla näitusel.

Foto: Arp Karm (ERM)

Pärnu muuseumis saad trükkida iseseisvusmanifesti

24. veebruaril on Pärnus avatud Pärnu muuseum, Punane torn ja Koidula muuseum.

Pärnu muuseumi fuajees toimuvad Eesti Vabariigi iseseisvusmanifesti trükkimise töötoad (eelregistreerimisega ja lisatasu eest). Lapsed saavad kuulata memme jututuba “Kuidas said meist eestlased?”, osaleda muuseumimängus ja töötoas “Eesti sümbolid”. 

Ago Pajur peab loengu “Konstantin Päts – tuntud või tundmatu?” ning avatud on hüpiknäitus “Konstantin Päts 150”, kus on väljas kolm tema vanglast saadetud kirja ehk läkitust eesti rahvale ning malelaud, millega kirjad vanglast välja viidi.

Koidula muuseumis saab kuulata Elmar Tringi loengut “Eesti lipu ja hümni lugu”.

Trüki endale iseseisvusmanifest
(eelregistreerimisega ja lisatasu eest)

Eesti loodusmuuseum kutsub pingviinide paraadile!

Eesti loodusmuuseum avab vabariigi aastapäeva nädalavahetuseks hüpiknäituse “Pingviinide paraad”, kus saab sammuda mööda punast vaipa, teha pilti koos muuseumikogust pärit keiser- ja adeelia pingviinidega, õppida tundma nende majesteetlike lindude elu ning soovi korral võib endalegi pingviinikostüümi selga tõmmata.Lisaks on 24. veebruaril avatud ja muuseumikülastajaid ootamas Eesti sõjamuuseum, KGB vangikongid Tallinnas ja Tallinna teletorn.

24. veebruaril on avatud