Harilik kivipuravik

Õpi muuseumis seened selgeks!

Muuseumid Tallinnas, Tartus ja Kuressaares kutsuvad sind seenepäevadele, et saaksid õppida, missugune seen kõlbab söömiseks ja millest tuleb kindlasti hoiduda. Kõigi näituste külastamine on muuseumikaardiga tasuta!

Tartu Ülikooli loodusmuuseumis Tartus

8. ja 9. septembril oled kutsutud Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seminarialale, kus on avatud seenenäitus. Näitusel saad tutvuda sügisseentega: kännuseente ja sirmikute, mamplite, puravike, riisikate ning mürgiste kärbseseentega.

Seened on eksponeeritud koos söödavuse ja mürgisuse teabega. Näituse koostavad ja seeni määravad mükoloogid Irma Zettur ja Külli Kalamees-Pani (fotol) ning Tartu Ülikooli loodusmuuseumi meeskond. Näitusel vastatakse ka kõigile seeni puudutavatele küsimustele ja jagatakse muud seeneinfot.

Lisaks on seenenädala jooksul avatud Tartu Ülikooli botaanikaaias puuseente rada. Kõik seenehuvilised on oodatud seenenädalast osa võtma!

Loe edasi

Eesti loodusmuuseumis Tallinnas

7.–17. septembril toimub Eesti loodusmuuseumi traditsiooniline, arvult juba 61. seenenäitus. Seenenäitusel on võimalik tutvuda söödavate, mittesöödavate ja mürgiste seentega, lisaks imetleda seeneriigi mitmekesisust.

Külastajate küsimustele annavad vastused konsultandid. Muuseumipoes pakutakse seeneteemalisi meeneid, ehteid ja kõike, mida seenelkäigul vaja läheb!

Loe edasi

Saaremaa muuseumis Kuressaares

7.–10. septembril kutsub Saaremaa muuseum kõiki väikeseid ja suuri Kuressaare linnuse väravakäiku tutvuma meie metsades leiduvate seentega.

Välja saavad pandud nii söödavad, mittesöödavad, tinglikult söödavad kui ka mürgised seeneliigid ehk kõik seened, mida meile sel ajal mets annab.

Huvilistele annab näitusel selgitusi ja vastab küsimustele bioloog Sirje Azarov.

Loe edasi