Tõnu Tunnel

Muuseumikaardiga liitus Tallinna teletorn!

Alates 2. maist 2023 saavad kõik muuseumikaardi omanikud külastada tasuta Eesti vaieldamatult kõige parema vaatega muuseumi – Tallinna teletorni!

Tallinna Teletorn on Eesti kõrgeim ehitis – torni kõrgus on 314 meetrit. Olenemata aastaajast pakub teletorn suurepärase vaatamiselamuse ning hea ilma korral võib tornist näha ka Soome maismaapiiri 80 kilomeetri kaugusel.

Teletorni kuulub mainekasse Maailma Suurte Tornide Föderatsiooni. Kui maailma kõrgeim torn on 828-meetrine Burj Kalifa Dubais, siis Tallinna teletorn on ühenduse 40 torni hulgas kõrguselt 19. ning ühtlasi Põhja-Euroopa kõrgeim avatud hoone.

Tallinna teletorn ehitati 1980. aastal Moskva suveolümpiamängude ajaks. Tänasel päeval tagab torn üle-eestilise sideühenduse, seal saab uudistada mitut näitust ning nautida imelisi vaateid torni 21. korruselt.

Teisel korrusel avatud ajaloonäitus räägib teletorni ehitamisest ning 1991. aasta 21. augusti varahommikust, mil vene dessantväelased üritasid teletorni hõivata. Näitus “Meie unistuste raadiod” tutvustab vastuvõtjaid Eesti ringhäälingumuuseumi kogust. Need olid eestlaste unistuste raadiod, mille soetamiseks nähti vaeva ja mida hoiti nagu pereliikmeid.

Tornitäis elamusi ootab sind!

Kuna teletorni külastamiseks võib nädalavahetusel olla järjekord, siis broneeri tornikülastus ette helistades +372 5911 9335 või kirjutades teletorn@teletorn.ee ning maini, et oled muuseumikaardi omanik.