Muuseumiretk lastega Tartu muuseumidesse

Olenemata sellest, mis vanuses on sinu lapsed – Tartust ja selle ümbruskonnast leiad endale kindlasti meelepärase muuseumi. Uudistamist jagub nii siseruumidesse kui ka õue ja eksponaatideks on siin isegi taevatähed.

Lastega Tartusse minnes ei saa jätta külastamata Tartu vanalinnas asuvat Tartu mänguasjamuuseumi. Me kõik oleme pärit oma lapsepõlvest, nii sobib muuseum ka lastele, kes mängueast juba välja kasvanud, ning nostalgitsemiseks ja lastele oma mälestuste vestmiseks ka kõigile täiskasvanuile.

Tartu Mänguasjamuuseumist jalutuskäigu kaugusel asub Eesti spordi- ja olümpiamuuseum, kust leiab rohkelt teadmisi ja tegevust igas vanuses spordisõber. Siin saab õppida tundma meie spordikangelasi ning virtuaalreaalsuse abil katsetada näiteks mitmesuguseid ekstreemspordialasid.

Tihti oskavad lapsed vaadata maailma täiskasvanutest avaramalgi pilgul, huvitudes ka sellest, mis asub väljaspool planeeti Maa. Tartu tähetorn on vahva ja täiesti omamoodi paik, kus laps saab õppida palju uut astronoomia, geodeesia ja seismoloogia kohta. On päris kindel, et siin süttib nende teadusharude vastu huvi ka last saatma tulnud täiskasvanus!