Vaata muuseumikaardi esmaesitluse fotogaleriid!

Teisipäeval, 11. aprillil tutvustasime esimest korda muuseumikaarti ning kinkisime pidulikult esimese muuseumikaardi Vabariigi Presidendi abikaasa Sirje Karisele.

„Eestlased on kultuurilembene rahvas ning meie muuseumid teevad hindamatut tööd. Usun, et muuseumikaart suurendab muuseumide külastatavust oluliselt ning kõik muuseumisõbrad leiavad omale meelepärase ja huvipakkuva näituse,“ ütles Vabariigi Presidendi abikaasa Sirje Karis Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis toimunud kaardi esmaesitlusel esitledes talle üle antud esimest muuseumikaarti.

„Oleme tänase hetke nimel toimetanud viimased kolm aastat ja tunneme suurt rõõmu, muuseumikaardiga on liitunud nii eestlaste senised lemmikud kui ka vähetuntud, aga veel avastamist väärt muuseumid,“ ütles muuseumikaardi juht Kert Kask, kelle sõnul näitab soomlaste ja hollandlaste loodud muuseumikaardi statistika, et muuseumikaardi omanikud käivad muuseumides ligi neli korda aktiivsemalt kui varem.

Kultuuriminister Piret Hartmani sõnul on muuseumikaart valdkonnale oluline algatus. „Muuseumid on Eesti kultuuri alustalad, vundamendi kindlalt hoidjad. Muuseumikaart aitab suurendada muuseumide külastatavust, tuua valdkonda lisaraha ning jõuda meie maailmatasemel muuseumidesse inimestel, kes neid muidu ei külastaks. Loodan, et see innovaatiline projekt on eeskujuks ka teistele valdkondadele,“ ütles kultuuriminister kõnes.

Muuseumisõbra ja saatejuhi Marko Reikopi eestvedamisel viisime läbi ka meelelahutusliku viktoriini, kus panime proovile tuntud eestlaste muuseumialased teadmised. Võistlustulle astusid teleajakirjanik Keili Sükijainen, kirjanik Olav Osolin, näitleja Kaisa Selde ja ajaloolane Jaak Juske. Tasavägise võistluse tulemusel võitis viktoriini Selde-Osolini meeskond.

Fotod: Karli Saul