Tule muuseumitüüpide välinäitusele!

Koostasime lõbusa muuseumikülastajate testi, mis aitab välja selgitada, mis tüüpi muuseumiväisaja keegi on. Karakterid joonistas kunstnik Marita Liivak ning tema loodud tegelaste ja testi põhjal sündis muuseumitüüpide välinäitus.

Esmalt Balti jaama turu ees olnud väljapanek on nüüd kuni 23. augustini avatud Tartus Küüni tänaval ning Tallinnas Kadrioru pargis. Mine vaata näitust ja testi end, et teada saada, mis tüüpi muuseumikülastaja sa oled.

Karakterid panid kirja Lugejakiri.ee peatoimetaja Mart Siilivask ja muuseumikaardi turundusjuht Liina Pulges ning tegelastele andis välimuse kunstnik Marita Liivak.

Kunstnik Marita Liivaku sõnul läks tal illustratsioonide loomiseks aega umbes kolm nädalat. „Kuna sain protsessi käigus olla üsna loominguline, siis ei erinenud ülesanne minu tavapärasest loometööst. Kui saaks, siis lisaksin näitusele juurde veel ühe karakteri, sellise hajevil muuseumikülastaja nagu mina, kes küll muuseumisse jõuab, aga kel seal kogetust suurt midagi meelde ei jää,“ rääkis Liivak.

“Muuseumitüüpide kirjeldamisel kasutasin oma kogutud teadmisi aastatepikkusest inimeste jälgimisest ning veidi vaatasin ka peeglisse,” lisas tekstide peamine autor Mart Siilivask.

Näituse asukohad:

4.07–31.07 Balti Jaama turu ees Tallinnas
1.08–23.08 Kadrioru pargis Tallinnas
1.08–23.08 Küüni tänaval Tartu kesklinnas


Fotogalerii näituse avamisest(fotograaf: Karli Saul).