Suvised näitusesoovitused kunstisõbrale

Oleme kokku kogunud valiku kunstinäitusi üle Eesti, mida kindlasti tasub oma silmaga näha. Nii et liigu mööda Eestit, külasta erinevaid muuseume ning avarda oma silmaringi uute kunstinäitustega! Muuseumikaardiga on kõigile nendele näitustele sissepääs tasuta!

Tarbekunsti- ja disainimuuseum
Tanel Veenre maskinäitus “Sinihabe”

Näitusel on esmakordselt eksponeeritud ehtekunstniku ja mitmekülgse disaineri Tanel Veenre viimase kümmekonna aasta jooksul valminud maskid.

Näitusel on eksponeeritud kõige erinevamatest materjalidest kontseptuaalsed maskid, mis kord on sürrealistlikud merihobudest koosnevad kompositsioonid, teinekord aga Bolti tõukeratta keerukate läbilõigete dekonstruktsioonid või kõrvamarjade lopsakad kobarad. Need ergastavad nii kandja kui ka vaataja meeli ning tõmbavad publiku muinasjutulisse vaatemängu, mis on inspireeritud Charles Perrault muinasjutust „Sinihabe“.

Näitus jääb avatuks 24. septembrini 2023.

Uue kunsti muuseum Pärnus
XXX rahvusvahelise aktinäitus “Mees ja naine – Europe röövimine täna” 

Näitusel saad aimu, kuidas näevad Europet, Vana-Kreeka müüdi kangelannat ning teda röövinud Zeusi 21. sajandi kunstnikud. Näitus kutsub kaasa mõtlema, kuhu on inimkond teel täna.

Kunstnikud Kreekast, Ukrainast, Ungarist, Hollandist, Poolast, Leedust, USA-st, Puertoriikost, Eestist peegeldavad seda romantilist müüti Europest aga tänapäevas, kus Euroopa ellujäämine sõltub kõigist meist.

Väljapanek jääb avatuks kuni 10. septembrini 2023.

Tartu kunstimuuseum
“Kui magatud unest saaks midagi aru? Teosed Prinzhorni ja Kondase keskuse kollektsioonist”

Näitusel on eksponeeritud psühhiaatriliste patsientide loodud kunstiteoseseid, mis on sündinud enne kaasaegsete psühhofarmakoloogiliste ravimite kasutuselevõttu. Teosed pärinevad Prinzhorni muuseumi kogust.

Samuti eksponeeritakse esimest korda 20. sajandi alguse Tartu psühhiaatriliste patsientide joonistusi. Ajalooliste teoste kõrval on väljas tänapäevane autsaiderkunst Kondase keskuse kogust, luues dialoogi eri ajastute ja regioonide vahel.

Näitus jääb avatuks kuni 15. oktoobrini 2023.

Jääaja keskus
Britta Benno ruumiinstallatsioon “Polaarulm”

See ulmeline ruumiinstallatsioon avaneb kui arktiline oaas, mille peategelasteks on jää ja maastik.

Tööd annavad aimu, millised võivad välja näha lõputud jääväljad kosmosest vaadatuna ja milliseks võib see pilt muutuda mõnekümne aasta pärast.Välja on pandud hiiglaslikud maalid, graafilised lehed ja videod. Igaüks saab kuulata Islandi tuule müha ja mediteerida tähisel vaibal jäämaastike keskel.

Näitus jääb avatuks kuni 24. septembrini 2023.

Kumu kunstimuuseum
„Läbi su silmaterade musta kuru“

Näitus avab 1960. aastate teisel poolel esile tõusnud eesti naisgraafikute loomingu uues valguses. Lisaks kunstnike mitmekülgsele suhestumisele tolleaegsete keskkondade ja olemisviisidega asetuvad loodud teosed ja neis käsitletud teemad tänasesse kunsti- ja ühiskonnapilti.

Näituse kunstnikega ja nende teostega on kutsutud suhestuma ka nüüdisaegsed etenduskunstnikud.

Näitus on avatud 5. novembrini 2023.

Eesti kaasaegse kunsti muuseum Tallinnas
„varjupaik – varju paik“

Näituse kuraator helilooja Helena Tulve soovib, et näitus „varjupaik – varju paik“ pakuks rahulikku ent inspireerivat kogemuslikku varjupaika külastajatele, jõudmaks tajupõhiselt uutele arusaamadele inimese koosolemisest looduskeskkonna ja iseendaga.

Näitusel osalevad kunstnikud loovad teostega momente, mil on võimalik ümber mõelda harjumuspärane objektide- ja ruumikogemus. Teoste omavahelisest seosest kasvab teekond, kus hakkab suhtlema erinev kunsti loomise aines nagu tekstiil, paber, puit, heli, valgus, vari. Neis, kohati heli kaudu nihestatud või võimendatud olukorades tekib võimalus märgata uusi seoseid iseenda, keskkonna ja seal asetuvaga.

Näitus jääb avatuks 6. augustini 2023.

Narva kunstiresidentuur
“Eha Vari – kaadri taga”

Näitus pakub võimalust sukelduda nukuanimatsiooni lummavasse keskkonda! See tutvustab animanukkude ja lavakujunduste telgitaguseid, kus paljastatakse üksikasjalikult filmitegemise saladused. 

Kunstnikud Olga Stalev ja Triin Paume köidavad ja inspireerivad, olenemata sellest, kas külastaja on ambitsioonikas filmitegija, käsitöö- ja kunstiarmastaja või pelgalt keegi, kes otsib tõeliselt ainulaadset elamust.

Näitus jääb avatuks 20. augustini 2023.

Veel kunstimuuseume üle Eesti