Bianka Soe: “Käin muuseumis vähemalt 3 korda kuus!”

Palun saa tuttavaks – tema on Bianka Soe, Telliskivi Loomelinnaku sisujuht ja muuseumikaardi omanik. Kuna Bianka on suur kunstisõber, siis käib ta kunstiga seotud muuseumides vähemalt kolm korda kuus. Tihtilugu võtab ta muuseumi kaasa ka oma tütred, sest usub, et mida varem laps kunsti juurde viia, seda tugevam ja kestvam side tal selle valdkonnaga jääb.

Kõige rohkem külastab Bianka kindlasti kunstimuuseume ning võtab tihti osa ka muuseumide vestlusringist või kuraatorituurist, mis samuti vahel muuseumikaardiga tasuta on.

Bianka Soe lemmiketeemad: kunst ja kirjandus

Muuseumikaarti soetades seadis Bianka endale eesmärgiks käia aasta jooksul läbi nii palju kirjanike muuseume kui ta jaksab. Järgmise kuu plaan on tal külastada Tammsaare ja Mati Undi muuseumi. Väga kiidab ta oma kodukandile, Kalamajale pühendunud Kalamaja muuseumi, mis on tema arvates kindlasti põnev ka teiste asumite elanikele. 

Oma endises kodukohas Võrus soovitab Bianka sisse astuda Vana-Võromaa kultuurikotta, kus korraldatakse regulaarselt ka kaasaegse kunsti näitusi. “Ning muidugi võiks vähemalt korra elus ja Võrus käies tutvuda ka Kreutzwaldi majamuuseumiga, kus kirjanik 44 aastat ise elas ja mis on ühtlasi üks Võru linna vanemaid ehitisi,” soovitab ta.

Bianka Soe soovitab külastada