Taavi Bergmann

Muuseumikaardiga liitus Mulgi elamuskeskus!

Alates 1. septembrist saad sa muuseumikaardiga külastada Mulgi elamuskeskust! See on värskelt avatud külastuskoht, kus tutvustatakse atraktiivsel moel, mis on mulgi pärand, kes on mulgid ning kuidas nad nii rikkaks said?

Mulgi elamuskeskus asub Mulgimaal, endise Sooglemäe talu seitsmel hektaril. Keskus avab ukse mulkide olemusse ja mulgi pärandkultuuri ning seda tänapäevasel ja atraktiivsel moel.

Väljapanek mõisahäärberis annab vastuse küsimustele, kes on mulgid ning kas mulgiks saadakse või sünnitakse? Tutvustatakse sealset keelt, toite ja rahvariideid ning kuulsamaid mulke. Selgub ka saladus, kuidas mulgid nii edukaks ja rikkaks said.

Ümber tallihoone ehitatud klaasgaleriis asub Mulgimaa ajatelg, kus on olulisemad sündmused alates esimestest mulkidest kuni praeguse aja ja tuleviku ennustamiseni. Interaktiivsuse kõrval on samas säilitatud ka algupärased hooned ja miljööelemendid.

Lisaks siseekspositsiooni külastamisele soovitame minna ka õue, kus on jalutusrajad ja piknikuplats ning leiab infot talu kõrvalhoonete ning mulgi uskumuste kohta.

Kevin Kohjus

Taavi Bergmann

Mulgi elamuskeskus

Sii om iki üits õige mulgi asi! Mulgi elamuskeskus asub Mulgimaal, endise Sooglemäe talu seitsmel hektaril. Keskus avab ukse mulkide…

Loe lähemalt