Aasta muuseumisõber on muuseumikaardi suurim fänn Krista Roolaid

Aasta muuseumisõbraks valiti tänavu Eesti suurim muuseumihuviline Krista Roolaid, kes on seitsme kuu jooksul külastanud muuseumikaardiga 119 muuseumi ja teinud ühtekokku 190 muuseumikülastust. 

Krista Roolaid peab eraldi märkmikku, kuhu märgib ära kõik muuseumid, kus ta käinud on ning kuhu ta veel minna soovib. Paljusid muuseume on ta külastanud lausa mitmeid kordi, sest näituste vaheldumine muudab iga külastuskorra tema jaoks eriliseks.

“Kui muuseumikaart aprillis alustas, võtsin eesmärgiks teha omale muuseumiaasta. See tähendab, et käingi aastas nii palju muuseumis, kui jõuan. Alguses kannustas muuseumis käimist suur uudishimu ja kui enamus juba käidud oli, vahetus uudishimu jonniga, mis mind veelgi enam muuseumisse ajendas. Sel pühapäeval täituski ilus number, kui olin teinud seitsme kuuga 190 muuseumikülastust,” sõnas aasta muuseumisõber Krista Roolaid täna Arhitektuurimuuseumis toimunud tunnustusüritusel auhinda vastu võttes. “Muuseumis käimine tuletab meelde unistusi, aitab väärtustada möödunut ja mõjub inspireerivalt. Mõnes muuseumis tekib lausa tunne ise värve lõuendile seada,” lisas ta. 

Muuseumisõbra tiitlit annab igal aastal välja Eesti Muuseumiühing ja sellega tunnustatakse inimesi, kes on tööalase või ühiskondliku tegevusega silma paistnud Eesti muuseumide toetamisel.

„Ehkki tiitlit olid väärt kõik tänavused muuseumisõbra kandidaadid, avanes meil sel aastal harukordne võimalus tunnustada just muuseumikülastajat ehk seda inimest, kelle nimel ja heaks muuseumid üle Eesti igapäevaselt pingutavad,“ lausus Eesti Muuseumiühingu juhatuse esimees Kerttu Männiste.

Eesti Muuseumiühingu algatusel sündis ka muuseumikaart, mis tagab piiramatu sissepääsu enam kui 100 muuseumi ja 500 näitusele üle Eesti. Aprillis alustanud muuseumikaardil on tänaseks juba üle 8800 omaniku, kes on jõudnud viimase kuue kuu jooksul muuseumidesse enam kui 46 000 korral.

Fotod: Karli Saul ja Sandra Süsi