Sõida lastega suurtest linnadest kaugematesse muuseumidesse!

Teid ootab ees vaba päev perega, aga napib ideid, kuidas seda veeta? Kui olete juba Tallinna ja Tartu kandi koguperemuuseumid läbi käinud, kutsume teid avastama peresõbralikke muuseume väljaspool suuri tõmbekeskusi. Põnev väljasõit on garanteeritud!

Iga pere, kus on lastele ette loetud vähemalt üht Astrid Lindgreni raamatut, peaks ära käima Haapsalus. Selles armsas linnakeses sündis Lindgreni raamatute illustraator, eestlanna Ilon Wikland. Tema loomingule pühendatud Iloni imedemaal saab imetleda armastatud teoste originaalillustratsioone, õppida tundma illustraatori elulugu, piiluda Karlssoni katusekambrisse ja veeta aega õdusas mängutoas. Suvel on avatud ka imedemaa õu ja käsitöökoda, kuhu oodatakse lapsi meisterdama.

Aga ka siis, kui võtate suuna hoopis Ida-Eesti poole, leiate perega mitmekesist tegevust. Kõige populaarsemad sihtkohad on siinkandis Rakvere linnus, mis on juba oma asukoha ja suuruse poolest põnev vaatamisväärsus. Linnust külastades saavad nii lapsed kui ka täiskasvanud teada palju uut keskaja ja varauusaja inimeste ning linnuse eluolu kohta. Lastel on võimalik ümber kehastuda rüütliks ja sõjameheks.

Teine laste lemmikkoht Rakveres on Politseimuuseum. Iga laps, kes on unistanud suurena politseinikuks saamisest, saab siin läbi mängu õppida seda ametit tundma. Ja ka siis, kui sellist unistust pole, õpib siin palju uut, näiteks liikluses käitumise kohta. Lapsi ootab ka tegevusterohke siseõu. 

Ida-Eestis on aga lastele avastamist veelgi. Jõgevamaal asuvad Kalevipoja muuseum ja Palamuse muuseum, mis on eriti sobilikud koolilapsele, sest õpetavad palju uut kahe Eesti kultuuriloos olulise teose – „Kalevipoja“ ja „Kevade“ kohta. Palamusel saab teada, kuidas vanasti lapsed koolis käisid. Kalevipoja muuseumis saab aga virtuaalreaalsuse abil näiteks Vanapaganaga rammu katsuda!

Tegelikult võid sõita Eestimaal ükskõik mis suunas, sest lastega sobib külastada kõiki muuseume – eri vanuses võtame sealt kaasa lihtsalt erinevaid teadmisi ja kogemusi. Eesti kliimas pole vähetähtis ka see, et muuseumikülastuseks pole kunagi ebasobivat ilma.

Tegelikult võid sõita Eestimaal ükskõik mis suunas, sest lastega sobib külastada kõiki muuseume – eri vanuses võtame sealt kaasa lihtsalt erinevaid teadmisi ja kogemusi. Eesti kliimas pole vähetähtis ka see, et muuseumikülastuseks pole kunagi ebasobivat ilma. 

Kalevipoja muuseum, Indrek Susi

Kalevipoja muuseum

Tule võitle Vanapaganaga! Jõgevamaal asuvas Kalevipoja muuseumis saab avastada Eesti rahvuseepose „Kalevipoeg“ legende.  Mängulisel moel on võimalik kogeda eepose kõige…

Loe lähemalt
Kalevipoja kinnistu, Kääpa, Mustvee vald, Jõgevamaa
672d6b630ac153171614014a82c8b59d-1320x743 SUUR

Palamuse muuseum

Kihelkonnakoolide ajalugu Palamuse muuseum on ainus Eesti muuseum, mis tutvustab kihelkonnakoolide ajalugu. Kihelkonnakoolidel on Eesti kultuuri kujunemisel tähtis roll: siit…

Loe lähemalt
Köstri allee 3, Palamuse, Jõgevamaa