Karli Saul

Kas sa tead, mis on staycation?

Ehkki eestlased on aktiivsed muuseumikülastajad, kipume muuseumisse sagedamini minema pigem välisriigis reisil olles. Aga mis oleks, kui väisaksid Louvre’i ja Tate Moderni asemel hoopis mõnda kodulinna muuseumi?

Tutvustame sulle uudset terminit staycation, mis tuleb ingliskeesetest sõnadest stay (jääma) ja vacation (puhkus). See tähendab vaba aja sisustamist ja vaatamisväärsuste avastamist oma koduses keskkonnas, ilma suuremate kulutuste ja reisiplaanideta.

Muuseumikaart kutsus tuntud muuseumisõbrad Tallinna vanalinna, et näidata, kuidas võiks kodumaine staycation välja näha.

Fotomuuseumis pildistasime kohvipurkide abil Tallinna vanalinnas olevaid maju, torne ja iseennastki. Pildistamine käis läbi pisikese augu nagu fotoaparaadi eelkäija camera obscura puhul, misjärel läks purgis olev fotopaber ilmutisse.

Suurgildi hoones uurisime, mis Eestist ei saanud kuningriik?

Karli Saul

Tallinna Linnaelumuuseumi „Kõlvatu Tallinna“ näitusel saime ülevaate tallinlaste kõlvatust intiimelust 15. sajandist II maailmasõjani. Päev lõppes Paksu Margareeta katusekohvikus, kust avanes 360-kraadine vaade Tallinna vanalinnale ja Kalasadamale.

Kui selline tuur tundub huvitav, siis võta osa järgmisest muuseumikaardi staycationist, mis toimub neljapäeval, 6. juulil kell 11.00–14.30. Täpsem info ja piletid Piletikeskusest.