Olen muuseumieksponaat!

“Kui võimalik, koliksin muuseumi elama!”

Sa armastad muuseumides käia ja sinu jaoks pole erilist vahet, millise muuseumiga on parajasti tegu. Süvened igasse eksponaati sellise põhjalikkusega, et sind on raske päris eksponaatidest eristada. 

Sinu nägu ja nime teab iga muuseumitöötaja ja kuigi sulle öeldakse, et midagi uut pole, pressid sa ikka kasvõi aknast sisse. Sinu eluunistus on muuseumis elada ja vähemalt korra oled sa suutnud ka salaja ööseks jääda. 

On juhtunud, et koristaja on tulnud sinult tolmu pühkima. Viibid muuseumis nii tihti, et pisut elavamad eksponaadid on pakkunud varianti sinuga kohad ära vahetada. Aga ära muretse – sa pole üksi – sõltumatute muuseumiuuringute järgi moodustavad enamiku eksponaate sinusugused inimesed, kes lihtsalt ei julge muuseumi sulgedes koju minna, sest kardavad kedagi segada. Kui näed, et muuseumikaardi kodulehel polegi fotot sinust, oled äärmiselt pettunud.

Soe soovitus: Parafraseerides tuntud ütlust: muuseume külastamast ma ei väsi ja kui väsin, siis puhkan ja külastan jälle edasi. Ehk puhka aeg-ajalt kodus jalga ka – ega muuseumid eest ära jookse! Ja pea meeles – sind oodatakse alati tagasi!

Milline külastaja oled sina?

Kunstnik: Marita Liivak
Karakteritekirjeldused: Mart Siilivask ja Liina Pulges
Täname: Hamburg ja Partnerid, Kadrioru Park, kultuuriministeerium, Eesti muuseumiühing, VLND Burger, Balti Jaama Turg